1 Naposledy upravil: Tony (25.11.2013 22:36:05)

Téma: Dřevěné GP

Tak s velmi těžkou situací s výrobci grónských pádel jsem se musel vyrovnat tak, že jsem otevřel vlastní dílnu.
Nákupem v Hornbachu (prima obchod) jsem se stal majitelem hezké fošny 4mm x 344cm. Tato štíhla slečna ztratila své panenství jen hodinu po nákupu a jíž dnes je to skoro hotový polotovar. Dělám to úplně jinou metodou než herr Vítek a GK. Doufám, že to vyjde a když ne, tak dřevo není drahé a bude druhý pokus!!! Práce se dřevem je bezva pocit. Stačí jen hodinka denně…hodně rozvíjí myšlení. Rozhodo doporučo!

http://tony.seakayakforum.cz/wp-content/uploads/IMG_20131125_205211.jpg


fotky: http://tony.seakayakforum.cz/making-the … eginnings/

2

Re: Dřevěné GP

Taky se na to chystám, nebude se pádlo z jednoho kusu kroutit ? ale Eskymáci ho taky asi nelepili.... :-)

3

Re: Dřevěné GP

Dřevo musí být sušený a takový si už svůj tvar podrží (a musí bejt potom i naimpregnovaný).
Tony, podle fotek to vypadá, že to děláš z lepený fošny, tj. z několika kusů slepených k sobě léty podél i napříč + jsou tam zalepené i nějaké vady dřeva, suky atd. Myslím, že tenhle materiál je dobrej na naučení co se dřevem, ale v provozu se ti pádlo rozpadne, to lepidlo není vodovzdorný.
Ideální by bylo navštívit nějakýho truhláře, kterej vyrábí nábytek z masivu a koupit od něj jasanovou fošnu, která odpočívala proložená alespoň jeden až dva roky někde v suchu.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

4

Re: Dřevěné GP

Vítek Jindrle:

Ano, tak jo. Najde se zhruba 5-8 zájemců, kteří by si chtěli skoro za víkend postavit grónské pádlo? S velikým znalcem hoblíků Honzou bychom pro vás mohli celou akci vhodně předpřipravit. Dle dohody můžeme kudlat u nás v dílně, nebo pokud máte lepší prostory, nahážeme naše strojky a polotovary do auta a přifrčíme za vámi. Předpokládám, že bychom se do toho mohli dát v únoru/březnu. Pádla by byla smrková, garantujeme hmotnost kolem 800 gramů, pádla vhodná k pádlování a k tomu několik propocených triček.

5

Re: Dřevěné GP

geronimo napsal:

Taky se na to chystám, nebude se pádlo z jednoho kusu kroutit ? ale Eskymáci ho taky asi nelepili.... :-)


Já jsem hlavně chtěl začít a zkusit z materiálu, který je k dispozici. Se dřevem jsem nedělal od 6 třídy. Budu právě pozorovat jak dlouho to vydrží i z toho dřeva z Hornbachu. Výhodu to má, že je to kvalitní suché dřevo. Kroutit se asi nebude ale možná se mi rozlepí. Lepidlo mám již zakoupené a až dodělám tento kus tak přijdu na to jaký bude další postup. Suky mi moc nevadí...najít vhodný kus bez suku je docela problém. Osobně se mi vady dřeva líbí, pokud to neovlivní pevnost a takovej suk má větší pevnost než samotné dřevo bez suku a vypadá hezky. Zkouším právě i jinou techniku zpracování úchopu ale to teď neprozradím smile

Cílem je vytvořit atyp, který mi při pádlování sedne nejlíp i s ohledem na to, že mám rád rychlejší jízdu.

Myslím si, že stromy co mají v Grónsku jsou jiné tvrdosti vzhledem k drsnějším klimatickým podmínkám.

6

Re: Dřevěné GP

Tak co, jak se to vyvíjí? Už je hotové?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

7

Re: Dřevěné GP

Jirka Vlčí Dech napsal:

Tak co, jak se to vyvíjí? Už je hotové?

V utery probehlo lepeni a vcera byl porizen elektro hoblik…to nejzajimavejsi teprve prijde~!