8

Re: Island Circumnavigation 2014

No a to je právě to, pro každého je to jiný....
Nedělám si iluze, že by se na to dalo připravit jen tady, taky mám v kalendáři pár víkendů na Baltu. Jinak samozřejmě se snažím hodně připravit fyzicky, protože mám tu zkušenost, že kondiční převis dokáže alespoň částečně smáznout problémy s počasím.
Tak samozřejmě je to kompromis mezi možným a vhodným, v létě se ukáže, jestli to bylo dost.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

9

Re: Island Circumnavigation 2014

Nebydlíme u moře (bohužel), nemůžeme si dovolit o víkendu jezdit na pádlovačku k moři a dovolovat si častější návštěvy moři a tak střízlivě vycházíme z toho co máme k dispozici. Pádlovat Jirka umí a do průseru asi nepoleze. Myslím si, že základ je dobrá morálka a fyzická připravenost, což u Jirky problém není a má nakročeno celkem dobře.

10

Re: Island Circumnavigation 2014

Jirka Vlčí Dech napsal:

No a to je právě to, pro každého je to jiný....
Nedělám si iluze, že by se na to dalo připravit jen tady, taky mám v kalendáři pár víkendů na Baltu. Jinak samozřejmě se snažím hodně připravit fyzicky, protože mám tu zkušenost, že kondiční převis dokáže alespoň částečně smáznout problémy s počasím.
Tak samozřejmě je to kompromis mezi možným a vhodným, v létě se ukáže, jestli to bylo dost.

Měl sem na mysli spíš vyhodnocovací a rozhodovací procesy, obvzvlášť když se vezme v úvahu, že prostor na chyby je minimální.

11 Naposledy upravil: Michal (20.2.2014 10:38:58)

Re: Island Circumnavigation 2014

Antonius Carbonius napsal:

Nebydlíme u moře (bohužel), nemůžeme si dovolit o víkendu jezdit na pádlovačku k moři a dovolovat si častější návštěvy moři a tak střízlivě vycházíme z toho co máme k dispozici. Pádlovat Jirka umí a do průseru asi nepoleze. Myslím si, že základ je dobrá morálka a fyzická připravenost, což u Jirky problém není a má nakročeno celkem dobře.

Ahoj Tondo, v předchozím příspěvku jsem naprosto neměl v úmyslu hodnotit Jirkovy shopnosti a přípravu. Mnohem více mne zaujalo, jak se dá vyrovnávat s touto výzvou a podmínkami jaké má k dispozici. Přeci jen ostrov uprostřed oceánu má úplně jiné podmínky než vnitrozemní moře. Osobně si myslím, že schopnost se správně rozhodovat je mnohem důležitější než napádlované kilometry.
Bude zajímavé se dovědět, jak se dokáže vypořádat s rozporem mezi nutností se učit rychle číst nové prostředí a skutečností, že si nemůže dovolit udělat chybu.

12

Re: Island Circumnavigation 2014

Michal napsal:
Antonius Carbonius napsal:

Nebydlíme u moře (bohužel), nemůžeme si dovolit o víkendu jezdit na pádlovačku k moři a dovolovat si častější návštěvy moři a tak střízlivě vycházíme z toho co máme k dispozici. Pádlovat Jirka umí a do průseru asi nepoleze. Myslím si, že základ je dobrá morálka a fyzická připravenost, což u Jirky problém není a má nakročeno celkem dobře.

Ahoj Tondo, v předchozím příspěvku jsem naprosto neměl v úmyslu hodnotit Jirkovy shopnosti a přípravu. Mnohem více mne zaujalo, jak se dá vyrovnávat s touto výzvou a podmínkami jaké má k dispozici. Přeci jen ostrov uprostřed oceánu má úplně jiné podmínky než vnitrozemní moře. Osobně si myslím, že schopnost se správně rozhodovat je mnohem důležitější než napádlované kilometry.
Bude zajímavé se dovědět, jak se dokáže vypořádat s rozporem mezi nutností se učit rychle číst nové prostředí a skutečností, že si nemůže dovolit udělat chybu.

Michale, já chápu a proto jsem napsal "a tak střízlivě vycházíme z toho co máme k dispozici". Samozřejmě, že je lepší trénovat někde jinde a tím nemám na myslí jenom tělo ale holt nemůžeme si dovolit všechno. Jirko, plánuješ trénovat nějakou navigaci? Třeba obeplutí nějakého ostrůvku by se docela hodilo. Vzpomel jsem si, že jsem hledal nějakou literaturu o Islandu...třeba o obeplutí Islandu někým jiným. Nevíte o něčem?

13

Re: Island Circumnavigation 2014

S navigací problém nevidím. Docela dlouho (asi od roku 1998) jsem se plavil na různejch plachetnicích, nejdýl dva měsíce souvisle. Tak si myslím, že navigační základy ve mě zůstaly (jasně paluba kajaku je něco jinýho než navigační stůl na plachetnici, ale zákady jsou stejný - kde jsi, kam pluješ a kdy tam budeš)a cit pro moře a počasí doufám taky. (Je zajímavý, že u britskej kajakářů je vidět opačnej posun - z kajaku do veslice a nebo na plachetnici)
Dělal jsem si rešerši co se dá načíst. Je pořád aktivní blog Freyi a Grega, souhrn vzpomínek Nigela Fostera a blog Margaret Mann, v islandštině je něco od Gisliho Fridgeirssona. Ostatní už je asi nedostupný.
Jediná knížka o pádlování je právě od Fostera, ale to už je trochu historická kniha.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

14

Re: Island Circumnavigation 2014

No parada super vyzva hned bych se pridal kdybys nebyl takovej solista:)Jirko, kazdej z nas, co posloucha cimermana navigaci zna dobre, takze nejdriv na sever a pak...na jih.tak to nepoplet:)cetl jsem si jak to jela Freya a nebyla to zadna sranda ale ona to nemusi bejt sranda nikde, takze verim v tvoje zkusenosti a dobrej usudek. podporu domacich od PC budes it, tak muzeme posilat holuby s napadem, kde bude nejlepsi bivak.