43

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Jakub napsal:

... Na půjčeném seakayaku norské výroby,materiál uhlíkový komposit,váha 12kg jsem vyrazil na trať,krásný počasí,mírný vítr,teplota lehce nad deset stupňů zkrátka ideál...

12 kilo? To je dost neuvěřitelná hmotnost i na karbon. Jak je na tom s pevností? Asi bych se bál, že tak lehký kajak na moři zlomím v půlce.

44

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Trénujeme kolegové,  trénujeme! !!

http://seakayakforum.cz/img/m/3/t/p18m7beccv12m71vukab6g7rht53.jpg

45

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Těch 12 kilo berte maličko s rezervou,protože to byl kajak,který je stavěný jako tréninková loď na každodenní ježdění. Výrobce garantuje u klasický stavby 18-20kg. Maličko jsem mailikoval s kamarádem,abych zjistil podrobnosti a tak přepíšu co jsem zjistil. Hlavním cílem bylo vlastnit dvě stejné loďky. Jedna tréninková a druhá expediční. Korpus lodě je původní. Marně budete hledat pedály,Byli nahrazeny klasickou příčkou s kurtou na nohy napevno nalaminovanou do lodě.Přepážky oddělující komory od kokpitu mi přišly spíše na okrasu,protože byli slabý.Sedačka byla původní,ale chyběla zádová opěrka,ale měla možnost posunu asi o 4cm.Přepážka mezi denní komorou a hlavní zadní komorou chyběla úplně. Dekly nad vstupama do komor byli ze silnějšího nylonu.Do komor údajně vlastní nafukovací vaky,který vyplněj prostor v komorách.A na palubě chyběly lanka pouze na špici a zádi byl z lanek vytvořen trojůhelník,který sloužil k nošení a zároveň se pod něj strkalo pádlo.Zkrátka všechno co nepotřebuje při tréninku muselo pryč.

46

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Teda já si myslím, že mořskej kajak je vyloženě nesoutěžní aktivita/sport, ale k tomu dvanáctikilovýmu kajaku... Není to kontraproduktivní? Přece v tréninku bych měl makat víc, tj. s těžší lodí, abych to pak mohl na závodě rozbalit.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

47

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Jirka Vlčí Dech napsal:

Teda já si myslím, že mořskej kajak je vyloženě nesoutěžní aktivita/sport, ale k tomu dvanáctikilovýmu kajaku... Není to kontraproduktivní? Přece v tréninku bych měl makat víc, tj. s těžší lodí, abych to pak mohl na závodě rozbalit.


Mám na to asi stejný názor jako Jirka a vracíme se k oblíbené otázce Michala: "co je vlaste sea kayaking?". Za sebe bych přidal otázku: "Co je vlastně sea kayak?" Za sebe mužů říct, že 12kg loď nepovažují za sea kayak, který by byl vhodný pro delší expediční plavby - odolnost, zátěž, poměr délky, šířky, váhy a tudíž i vliv těchto parametrů na stabilitu a bezpečí (například v případě záchrany). Toto je samozřejmě je jen moje subjektivní představa vycházející ze snahy používat správné termíny pro různé druhý aktivit a lodi. Trénoval bych rozhodně s lodi ve které chci plout po moři a 106ku beru jako trénink vytrvalosti, která se mi bude hodit i na moři....jediný problém je, že mám naražená žebra a doufám, že se za měsíc uzdravím sad

48

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Antonius Carbonius napsal:

....jediný problém je, že mám naražená žebra a doufám, že se za měsíc uzdravím sad

Co jsi dělal?  Na vodě?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

49

Re: 4. ročník Pádluj o 106

Jirka Vlčí Dech napsal:
Antonius Carbonius napsal:

....jediný problém je, že mám naražená žebra a doufám, že se za měsíc uzdravím sad

Co jsi dělal?  Na vodě?


Fotbal:( doufám, že se do marathonu uzdravím...před marathonem jsme se ještě chystali na slanou vodu...