8

Re: Nováček

magua napsal:

Spíše to vidím na návštěvy našich přehrad,a jednou do roka návštěva Chorvatska,kde se na pláži nudím a tudíž bych si dovolenou v chorvatsku zpříjemnil v kajaku.

Na to bohatě stačí jakýkoli turistický kajak. Seakayak je na takovéto použití zbytečně předimenzovaný a tomu odpovídá i cena. Je to jako si pořizovat expediční Landcruiser na víkendové výlety na chatu v Krkonoších.

9

Re: Nováček

Jak se znám tak mě to pohltí a pujdu do toho na sto procent,ale zatím budu zbírat zkušenosti a pak budu řešit lod.Musím si to pořádně odzkoušet a hlavně naučit techniku,která mi je zatím neznáma,pak bych mohl být už trochu blíž k výběru lodi :- )

10

Re: Nováček

magua napsal:

Ahoj,jsem uplný nováček a chtěl bych začít s tímto krásným koníčkem.Lákají mě delší výlety na vodě, jezera i na moři.Potřeboval bych rady jaky správný seakayak zvolit ke mě,měřím 185cm a váha 85kg.Dále jestli si pořídit bazarový kousek a nebo raději nový.Rád bych si chtěl vyzkoušet jízdu na seakayaku,ale u nás v okolí Opavy nic není.Budu moc rád za vaše rady a tipy co a jak.Ještě by mně zajímalo jak je to s plavením na moři zda potřebuje člověk nějaký povolení.

Ahoj,

Vítám na fóru! Nápis nějaký konkrétní dotaz do příslušného vlákna a pokusíme se všichni vyjádřit a poradit. Myslím si, že mořský kajak je loď universální a do říčního bych se ani nepouštěl. Pokud ti to nevadí, tak bych přesunul toto vlákno do jiné kategorie a probereme postupně různé možnosti lodi.

11

Re: Nováček

OK,souhlasím a budu moc rád za každou radu