22

Re: Plzeň-Cuxhaven

Kluci, přeji krásné vánoce.

Sleduji, doplňuji si na blogu linky ... a stále víc se těším.

Ahoj Klasik

Klasik

23

Re: Plzeň-Cuxhaven

Tak myslím,že bych v pohodě jel,ale Berounka na horním úseku je strašná,ještě tam dělaj jezy.Ale nápad super:-)

24

Re: Plzeň-Cuxhaven

Tak jak to vypadá, matroš už máš po hromadě? Psychika naladěná?:-)

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

25

Re: Plzeň-Cuxhaven

Psychika OK, stále se těším.

Jen jsem nebyl za Staňdochem, takže loď ještě nemám zabookovanou, ale v tom snad doufám až takový problém zatím nebude ...  Toho ostatního až zas tolik neobvyklého moc nepotřebuju. Spací věci, jídelní věci a pádlo mám. Oblečení taky. Jen vestu si asi pořídím volnější, můj Langer na divokou vodu je moc objemný a tuhý, nedovolí až tak volný pohyb.

No a pak mi zbývá komunikace, ale to budu řešit až poslední 2 měsíce (tablet ...+ baterky do telefonu) a uvidím jak práce, možná se na to i vykašlu a vezmu jen telefon.

Vodu budu nabírat cestou jak to půjde, takže filtr doufám netřeba (ani by se mi to Labe moc pít nechtělo).

No a zbývá zdráví (zatím funguje) a mluvení. Začal jsem oprašovat angličtinu (němčina je u mě beznadějná ... pár vět dám, ale chce to hodně tolerance z jejich strany).

Klasik

26

Re: Plzeň-Cuxhaven

Dobrej na vodu je desetilitrovej vak MSR dromedary, zabere zrovna tolik místa kolik je v něm vody, voda se nepřelejvá (stabilita v kajaku) a dobře se nosí. Stačí bohatě na dva dny i s vařením. V německu je každou chvíli civilizace. Dýl jak dva dny to určitě nebude.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

27

Re: Plzeň-Cuxhaven

Tedy je krásnej, ale ty prachy jsou hodně fuj. To není podobný vak bez doplňků (které bych oželel) za výrazně nižší cenu? To by se snad vyplatilo i vyrábět. Za polovic by to musel být i tak výbornej kšeft a nepřemýšlel bych o tom tolik.

Klasik

28

Re: Plzeň-Cuxhaven

Tak dělaj to i jiný firmy. Třeba Sea to Summit: http://www.hiko.cz/vak-na-vodu-sea-to-summit-10l-2089/
Samozřejmě to můžeš vyřešit i skládacím kanystříkem z nějakýho marketu.
Já jenom, že mám s dromedárem výborný zkušenosti, za tu cenu ti vydrží řadu roků. Otázka je jestli to potřebuješ:-))
Ale hlavně má bezvadně vyřešenej systém plnění a vypouštění. Velká díra, malá díra a prťavej zobáček na napouštění třeba hrnečku nebo přímý pití. Dá se k tomu připojit i hadice jako mají hydratační systémy do batohu.

A vlastně, mám dva. Jeden Ti půjčím. Chceš?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.