22

Re: www.kayakaroundeurope.com

No rozpočet se nesnížil, hádám že jeden prožere o půl míň než dva. Čili, nula od nuly...
Ale věci se mu tím zjednodušili. Žádné zbytečné hledání sprchy každej večer, zásuvky pro fén a kulmu atd...

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

23

Re: www.kayakaroundeurope.com

Náhodou vysílačka je moc důležitá.
Hlavně tam kde všichni mluvěj rumunsky, ukrajinsky, bulharsky, turecky, řecky, albánsky, srbochorvatsky, italsky, francouzsky případně portugalsky a angličtinu maj na háku.
Můžeš se spolu s ní například vyfotit na ten "fejsbůk"
Ale naštěstí tak do roka umře a potom je to vlastně jedno.

24

Re: www.kayakaroundeurope.com

Tony napsal:

Jirko (ten co obepluje Evropu:), všiml jsem si na stránkách žlutou vysílačku. Doufám, že se nejedná o tu co bereš s sebou.

Ahoj... No v současné době je to jediná vysílačka kterou vlastním. Tedy když nebude jina tak alespon tuto povezu. Sice na spektru jazyků na východě něco bude. Ale pro mě je alespoň nějaká vysílačka důležitá pro kontakt se supportem na přeplavbach z Turecka do Řecka kde se kolem bude motat jachta. Nebo např při krosu kanalu La Manche kde mne bez supportu nepustí ani náhodou.
O tom že vysílačku povezu pro více bezpečí jsem rozhodnut. Ohledně konkrétního modelu si rád přečtu nějaká doporučení.
Zatím mám na výběr pouze tuto.
Beru jí jako vhodný doplněk k PLB.
Ovšem nikde jsem nedohledal nějaké zvlášť špatné recenze na tento model. Máš jinou zkušenost?

Život na cestě? Nebo cesta je život? Či životní cesta?

25

Re: www.kayakaroundeurope.com

Mam takovej pocit ze na preplavbu kanalu muzes zapomenout, nekolikrat sme zkouseli ziskat povoleni of Francouzu, ale marne i kdyz sme meli "dohodnutou" safety boat a podporu RNLI. V Rye harbour existuje spolecnost ktera provozuje tyto plavby pres kanal, ale i ti to vzdali a dale se uz jenom padluje k lightship (na uk strane) a zpatky. Hrozi flastr nebo vezeni.
Vyzkousej a neptej se. Jak bude neap-tide a pekny pocasi jdi do toho, drzim palce.
Jak budes na uk strane dej vedet muzu jet naproti :-)

26

Re: www.kayakaroundeurope.com

@kayakaroundeurope, docela rád bych si přečet co potáhneš s sebou. Nechceš sem hodit seznámek?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

27

Re: www.kayakaroundeurope.com

(seahark) díky za podporu. Pám předběžně dohodnut suppurt z UK strany (zajištění povolané atc.) každopádně je to až za dlouhý kus cesty tento úsek, tedy čas na řešení teprve příjde a rád se ti poté ozvu.

(JVD) zveřejním určitě seznam komplet. Během března to bude komplet i nafocené ta pak :-)

Život na cestě? Nebo cesta je život? Či životní cesta?

28

Re: www.kayakaroundeurope.com

@kayakaroundeurope Obě vysílačky nám odešli na moři a nevím proč. Když byli funkční tak na jedno nabití vydrželi jen pár hodin použití. Standard Horizon, kterou mám teď, vydrží týden (*vypínat/zapínat nebo 3 dny v provozu). Mít vysílačku s sebou je bezva věc. Naštěstí jsem ji zatím nemusel použít, ale používám ji na odposlech počasí, všeho co se děje kolem nás a jestli máš vysílačku s gps tak máš rovnou i přesnou polohu kde se nachází - a to se může hodit. V případě nouze jak máš daleko s sebou gpsku a za jak dlouho ji vyndáš a určíš polohu?! Vysílačku máš vždy na vestě a jednoduchým pohybem ji zprovozníš. Při obeplutí Elby jsme nocovali na úzké pláži a podle předpovědi mělo být vše ok, ale v noci přišla bouřka a díky varování přes VHF of francouzů se nám podařilo včas vyplout a uhnout nepříjemné situaci...

ps: omlouvám se za svou stručnost