1

Téma: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Do všech pouzder co jsem kdy měl po čase začlo cedit. Loni jsem to vyřešil tak, že jsem všechny mapové listy které jsem potřeboval nechal zalaminovat, což už tak dost prodražilo náklady na pořízení kvalitních map.
Letos jsem se naštval a rozhodl jsem si pouzdro vyrobit sám. Inspirovalo mě neobvyklé pouzdro co používá Mejdží. Zjistil jsem, že je to kousek který prodává Justine Curgenven na svých stránkách: http://www.cackletv.com/2012/06/15/no-more-soggy-maps/
Trochu jsem to okouknul a zjistil jsem, že za bratru tisíc kolíků plus pošťáka to není žádnej velkej vynález. Obrazil jsem svoje oblíbený železářství, jachtařskej šop, atd. a voilà:.....
http://seakayakforum.cz/img/m/4/t/p19l4l19rc140clbi18jc5uu1sk73.jpg

http://seakayakforum.cz/img/m/4/t/p19l4l22j4ran14f712rvovski6.jpg

Celý za pár kaček, trochu shánění a práce. Největší technologickej oříšek je spojit měkčený PVC v domácích podmínkách. Vařit to neumím, tak jsem lepil. Zatím drží jak beton.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

2

Re: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Nevypadá to spatne...

3

Re: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Dík.
Vlastně to nejdůležitější na tom není vidět a já to nenapsal. Ta průhledná fólie tvoří rukáv přístupný z obou stran. Má to dvě výhody.
Mapa jde v pouzdru lehce urovnat, když se k ní dostanete z obou stran. A potom hlavní výhoda. Když si do pouzdra přece jenom zatahá člověk vodu - výměna map v dešti, mokrejma pazourama atd. - tak se pouzdro začne mlžit. Normální pouzdro se blbě vysušuje, tohle navlíknu na klacek, pádlo nebo něco a průvan to vyfoukne razdva.
No a poslední výhoda je, že jak už jsem slepej a mám teď keyhole kokpit, tak mapa je poměrně daleko. Takhle si ji zacvaknu těma plastovejma karáblema za poslední gumu a překlopím na kokpit. Když se chci vysoukat z lodi, stačí jako na pantech pouzdro překlopit dopředu.

Ale určitě jsou i jiný dobrý pouzdra. Standa Klokočník mi ukazoval pouzdro co je na takovou zacvakávací lištu - jako to maj některý pytlíky na jídlo nebo drobný součástky - akorát ta jeho byla dvojitá a daleko mohutnější.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

4

Re: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Tak urcite oceňuji tvoji vynalézavost a to ze sis udělal mapnik na míru a odpovida tvým představám.ja mam ten co Standa klokocnik a mam ho na sprajde a taky mi vyhovuje.ale jak sem již napsal je hezký ze se nespokojís jen s tim co nabízí trh a jdeš vlastni cestou a jsi inovativní.mozna pokud budeš ochotny tak sdílej výrobní postup

5

Re: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Pěkný!!! Do Švédská si musíš vymyslet něco vícestránkového na rychlejší a jednodušší výměnu map:)

6

Re: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Jo, škoda, že jsem výrobu nefotil. Je to docela jednoduchá věc, ale blbě se to vysvětluje, raděj to ukážu třeba na sympoziu.

Co se týče výměny map. Tony, tak asi záleží na jak podrobný mapě naviguješ. Pádloval jsem na 1:300 000, to je alchymie a ne navigace, ale vydržíš tři, čtyři dny na jednom listu. Na 200 000 už to docela jde, ideál asi 150 000(některý charts) a 100 000 už jsou vyloženě dobrý a přitom ti stačí mapovej list z jedný i druhý strany na jednu denní etapu. Večer si v klídku ve stanu (třeba když prší) připravíš další den.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

7

Re: Pouzdro na mapu - vodotěsné

Já jen vzpomel na navigace v okolí Sv.Anny. Musel jsem otáčet mapový podklad každých pár kilometrů abychom se neztratili mezi tím množstvím ostrůvku..Bylo to každopádně zajímavý. Připadal jsem si jako na přírodovědeckém výletě.

http://seakayakforum.cz/img/m/3/t/p19l7gbih516ic1n8l16o011sabaa3.png