1

Téma: Pádlování ve vlnách

http://seakayakforum.cz/img/m/3/t/p19t10a7n4d5evlln5qcmb1r213.jpg

2

Re: Pádlování ve vlnách

Mno tak jsem se dostal konečně s Proteusem k moři. Je to dost jiné pádlování a musím říct, že mě to hodně baví. Je to skvělej kajak s velmi promyšleným tvarem. Jízdní vlastnosti pro mě, začátečníka, takřka ideální. Opět mě to přivedlo na myšlenku ohledně váhy kajaku, protože ve větších vlnách, obzvláště blízko útesů je to docela peklo a odhazuje to jednou špičku a v zápětí záď atd. Vždyť to znáte. Jak se bude chovat třeba 10 kilový kajak? Má to nějaký vliv na stabilitu, nebo je to jen o tvaru? Dále co se týká přistává ní na ostrúvcích, to není zdaleka ideální a kajak se docala rasuje, ale jinak to zkrátka nejde. No zkrátka sbírám nové zkušenosti. Grónské pádlo jsem si totálně zamiloval! smile Kdyby se našel někdo kdo bi sem napsal nějaké vychytávka na pádlování ve vlnách, byl bych vděčný. Dik http://seakayakforum.cz/img/m/2647/t/p19s8sdffj1vou19vdkinvuf1drq3.jpg

3

Re: Pádlování ve vlnách

Na vychytávky si člověk musí přijít sám. Závisí to na kajaku, jak reaguje na náklony a záběry - potažmo na kormidlo. Jen pár základních věcí: Točit když je člověk na vlně, nebo při sjezdu. V důlu vlny a nebo při výjezdu reaguje každý kajak neochotně protože je nejpomalejší. Co se týče rasování kajaku. Pomohl by kýlstrip - což je protektor, který se odbrousí a dá nový až se projede. A taky nenájíždět na břeh a vystupovat do vody - což ale ne vždy jde.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

4

Re: Pádlování ve vlnách

Ahoj Jirko,
dík za rady! Ano mínil jsem situaci kdy fakt není jiná možnost a nedá se vystoupit do vody. Taky přicházím na různé vychytávky potažmo sám. Člověk časem ztratí ten strach a začne si naopak ty vlny docela užívat.

5

Re: Pádlování ve vlnách

Čau! Vždy vyskočím z kajaku a dopluju ke břehu. Je to lepší - osvěžím se a je to bezpečnější..jen nesmíš být mezi kajakem a břehem smile Jinak na mořském kajakingu vlny jsou nejlepší...Musíš si posunout svůj "limit" a pak budeš jistý v tom co děláš. natrénoval bych eskimaka a záchranu - hlavně zpět do kajaku bez pomoci. Kde jsi? Všude vlny jsou různé..

6

Re: Pádlování ve vlnách

Už mi psal Jakub Zomer na FB o nějaké záchraně, ale upřímě vůbec nevím o co jde smile. Eskymoval jsem v zimě v bazénu s proměnlivou úspěšností a protože mám nějakej zánět v lokti, dál jsem nepokračoval. V každém případě mi hodně pomáhá ten Grónskej klacek smile.http://seakayakforum.cz/img/m/2647/t/p19scg2va4v391u5iib37s2b723.jpg

7

Re: Pádlování ve vlnách

Když se poděláš daleko od břehu tak si vzpomeneš na tu záchranu o které se tu bavíme smile. jo, a eskimak na moři je " the must".
Ten kdo neumí eskimaka tak by měl umět alespoň toto: