1

Téma: Mokré věci do kajaku

Ahoj, mám dotaz, jak to vlastně děláte, když prší je rosa, potíte se, políváte pivem a kdo ví co ještě. Když vezmu po noci vlhký spacák či mokrý stan, nebo neuschlé věci ze včera a hermeticky je uzavřu do kajaku, celý den je tam vozím a večer je vytáhnu, tak budou ještě kvalitněji promočené než když sem je uzavřel.

Proto se chci zeptat zkušených, jak to děláte, abyste přežili týden či více v nečase?

2

Re: Mokré věci do kajaku

Normálně si do toho večer vlezu a do rána to usuším vlastním teplem.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

3

Re: Mokré věci do kajaku

Mě se osvědčilo u toho ještě navíc cvakat zubama.

4

Re: Mokré věci do kajaku

:-) Přestože sem cvakání zubama nezčetněkrát zkoušel, mám právě vždycky mokrou spodní část spacáku (ať spím pod širákem nebo ve stanu) a stan orosenej ze vnitř ikdyž neprší, mám teda obojí přes 10 let starý od hannahu. Tak nevím, jestli to není třeba i blbým matrošem, nebo jen tím, že se hodně potím.

5

Re: Mokré věci do kajaku

Záleží jak spíš venku často. Ale deset let se mi zdá už docela za zenitem. Měl jsem hannah vertigo - velmi dobrej a ve větru houževnatej stan, ale po pěti letech začal pozvolna propouštět vodu podlážkou a pak i švama v tropiku - ale masil jsem ho za studií v létě v zimě tak sto nocí do roka venku.
Jestli se Ti rosí spacák ze spoda - jako od podlážky, zkusil bych změnu karimatky. Což taky pomůže omezit to drkotání zubama. Páč na nafukovačce pět čísel vysoký je to výrazně lepší než na pěnovce vysoký 8mm.
Ale vono je to nakonec celý jenom v hlavě. Loni jsem šel jednu takovou naší vypečenou akcičku, kterou pořádám pro studenty, jako že pár nocí v dubnu venku bez stanu a bez spacáku a taky se to dalo. Holt na to nesmíš tak myslet:-))

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

6

Re: Mokré věci do kajaku

To že se stan potí zevnitř i když neprší je normální, je třeba větrat.
To že máš mokrej spacák zespoda už normální neni,  opravdu si zkontroluj karimatku.
Pro začátek jí zkus položit na igelitovej pytel. Některý lacinější pěnovky sajou vodu.
Nebo vlez do spacáku doma a uvidíš.

7

Re: Mokré věci do kajaku

Bez stanu a bez spacáku? :-)  to mi pověz jak ste nocovali. Za skautování sem něco naspal venku, stan nestan, ale bez spacáku, to teda ani v srpnu :-D a to máňa hřála :-)