1

Téma: Grónské pádlo East Pole

Asi rok pádluji výhradně grónským pádlem hlavně z dúvodu menšího zatížení šlach a kloubů. Vzhledem k tomu, že se živím hudbou, je na snadě, že se snažím ruce malinko šetřit. Taky po přečtení skvělého článku mého idolu Warrena Williamsona mi nic jiného v podstatě nezbývalo smile. http://www.ravenwoods.org/whydoesthegre … addlework/
Chci tady popsat jen svoje zkušenosti se značkou East Pole Paddles.
Pádlo je nápadně atraktivní s krásnou kresbou červeného cedru v kombinaci se světlým smrkem na rukověti. Ergonomie je vynikající a hned padne, vzhledem k lehce eliptickému tvaru rukověti skvěle do ruky. Pádlování je efektivní a umožňuje vyšší frekvenci při menší zátěži rukou. Pádlování je o něco jinačí, než se sloním uchem, nebo europádlem a mám pocit, že spíše využívá zádové svaly.
Váha je 800-900 g, což je velmi příjemné. Jediným nedostatkem je údržba a poměrně velké opotřebení ... škrábance rýhy atd.
Pádlo udržuji tungovým olejem na doporučení výrobce. Z tohoto důvodu přemýšlím i o pořízení karbonového grónského pádla.

http://seakayakforum.cz/img/m/2647/t/p1a3mdqksvb88mi6ka32g18gs3.jpg

http://www.eastpolepaddles.com

2

Re: Grónské pádlo East Pole

Nehci ti to brát, ale já mám radši dřevo. Dřevo má příjemnou pružnost na rozdíl od karbonu..poznáš to i tím, že se ti změní zátěž na šlachy po delším pádlování s karbonovým klackem. Dřevo je jednodušší na opravu ..dřevěné pádlo si můžeš udělat i sám. Myslím si, že dřevěné pádlo si musí člověk udělat sám už jenom kvůli tomu, že máš k tomu pádlu jiný vztah a můžeš si ho udělat opravdu na míru. Dřevěné pádlo je pevnější než karbon. Nejlepší je mít jak dřevěné tak i karbonové smile

3

Re: Grónské pádlo East Pole

Tony, kdybych si měl v životě vyrobit všechno co používám, tak nedělám nic jinýho smile. A vyrobit tak skvělý pádlo jak to dělají v EPP by trvalo dost dlouho. Ale s tím dřevem máš možná pravdu. Asi by stačily jen karbolová okraje.

4

Re: Grónské pádlo East Pole

nezmiňoval jsem se o tom, že máš dělat všechno smile udělat pádlo pro milovníka kytar a nožů je prkotina..zbytečně sám sebe odrazuješ od supr zážitků. VPJ občas pořádá kurz...doporučo!!!

5

Re: Grónské pádlo East Pole

Za to, že jsem uvedl mylnou výšku hladiny Lipna v sekci "Řeky", jsem si uložil důtku. Přísnou důtku!
Za trest jsem si zhotovil grónské pádlo a to razantním způsobem, dle návodů vetknutých na tomto webu. Délka 240cm, smrková fošna tl.40mm, Elektrická řetězová pila (motorovku mám příliš brutální), také hoblík, přímočarku, rozbrusku s kartáčovým kotoučem, ruční rašplička, šmirglíček.
Pádlo jsem pomaloval s prosbou v dánské norštině (neuměje inuitsky) k bohyni severních moří Sedně a zlému vládci Tulipakovi. Žádám je s pokorou aby velké vlny+vichry odtlačily od mého plasťáku. Taktéž vyobrazeny mořské příšery v barvě modro-černé.
Na "Mělníku" nešlo pádlo vyzkoušet, doktoři mne přivázali po operaci 4-mi hadicemi 14 dnů na JIP. Fotky pádla nemám, jsou ve foťáku, snad je nějak vydoluji do PC a dodám.
Zdá se mi, že pádlo 240cm by mělo být kratší, (mám TNP 215cm ), na moje rozměry 180cm/88kg. Zkusím na jaře nějaký kompozit, jen co najdu dovozce cedrových, brazilsko-jasanových, jilmových, smrkových dýh. Mám i špalky buku, pokusím se je říznout motorovkou s rámem na listy. Zda se podaří  tl.5mm bude velký úspěch, méně určitě nezvládnu.
P.S. Otec byl i kolář, první lyže z napařovaného jasanu. Jó tenkrát v tom ´45-tým roce, to byla mistrovská zkouška. Ve dvou loukoťové kočárové kolo. Ráno měli dříví na ponku, odpoledne už jelo!

6

Re: Grónské pádlo East Pole

GP vyzkoušeno na velko-káčáku Milavý, následně zkráceno na 218cm. Hmotnost 1 kilčo. Nestopoval jsem práci ale zcela jistě pod 4 hodiny. Napuštěné horkým slunečnicovým olejem se včelím voskem. Chtělo by probrat tloušťku listu a i dřík, jako první pokus dobrý...
http://seakayakforum.cz/img/m/2674/t/p1bcvvrtejre01e9p7qaacum1o8.jpghttp://seakayakforum.cz/img/m/2674/t/p1bcvvsgiq102uv1ic141nqs21pb.jpghttp://seakayakforum.cz/img/m/2674/t/p1bcvvsutfvmif50m2ehut1fe1e.jpghttp://seakayakforum.cz/img/m/2674/t/p1bcvvtjog1tp7bvjqfbbi31f81i.jpg

7

Re: Grónské pádlo East Pole

Ja taky zacal s drevenym GP. Ano drevo je prijemne ale priznam se ze uz asi 8 let (nebo mozna dele bo ten cas leti) uz vyhradne pouzivam carbon GP.

Vyhody zde:
1. je lehci nez drevene
2. lepe nadnasi pri provedeni eskymaka nebo surfu
3. nepotrebuje zadnou udrzbu. Ja mam padla 4, z toho 2 jsou 8 let stare (nebo mozna dele bo ten cas leti) a porad jsou stejne. Nic se na nich nemeni rok od roku.