1

Téma: Nový kajak aka Taran od českého výrobce

Již brzy bude v nabídce jednoho z tuzemských výrobců nový kajak. Jedna se o kajak typu "new school" podobný Taranovi od Rockpoolu. Jsem zvědavý a těším se. Má to mít vše co musí mít opravdový expediční kajak. Nemám v úmyslu nikoho dráždit, ale je dobře toto vědět pokud někdo zrovna rozhoduje jestli do něčeho jít..

2

Re: Nový kajak aka Taran od českého výrobce

Jestli na kole nebo autem nie je až tak dôležité, dôležitá je cena za Taran asi 3000 eur. To dá len ten kto má /nazbyt/, alebo je dobrý kajak otázkou jeho priorít. Je fajn ak si niekto trúfa na tak krásny člnok, držím palce a som zvedavý.

3

Re: Nový kajak aka Taran od českého výrobce

Tony, napiš kdo to vyrábí a co přesně. Jinak je to jak psal JK. "Holky, já na Mánňu něco vím, ale neřeknu".
Jinak je samozřejmě chválihodné, že se nabídka na českém trhu rozšiřuje. Cena je jak psal Denis docela důležitá, ale důležitější je, jestli je ten kajak doopravdy plavbyschopný (čtěte seaworthy). Kdo ho bude doopravdy chtít a mít pocit, že je to pro něj ta pravá loďka, ten si ho koupí.
Osobně se domnívám, že současný boom plumb bow rychlých lodí vychází z toho, že lidi mají málo času na pádlování a nechtějí pádlovat v doopravdy těžkých podmínkách (tak samozřejmě jsou výjimky - třeba ccn Irska od Jeffa Allena a další podobný akce).

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

4

Re: Nový kajak aka Taran od českého výrobce

Slíbil jsem, že neprozradím, ale na vlastní schválený podnět zveřejním tajnou zprávu. Vím, že to nemáš rád, ale je vždy dobře vědět, že se něco chystá. Snad bude i levnější než Taran a seaworthy..staví to zavedeny profík. Ohledně těch špiček s tebou naprosto souhlasím, ale každá změna je k něčemu dobrá.

5

Re: Nový kajak aka Taran od českého výrobce

Tak ať to jako víte první :-). Kajak bude od Triena Sea Kayaks s parametry: 52,5 šířka, 560 délka, 550 +- vodní linka. Více info bude na podzim.