1

Téma: Sedačka s opěrkou

Sedačka pro můj velký prdel. Refitting sedačky od Trieny do CG. Zbývá jen dobrousit hrány galaporu. Vyzkoušeno při dnešním pádlování = funguje a je to pohoda.

http://seakayakforum.cz/img/m/3/t/p1ah4vfb7qh2dhags6btlfgg53.jpg

2

Re: Sedačka s opěrkou

Přidám jeden dotaz:
Neřešil někdo lepení pěny na sedačku? je nějaký tip na spolehlivé lepidlo?
Po třech dnech na moři, kdy při nastupování našplouchalo do lodi a sedačka byla mokrá, odlepila se mi sedací pěna od laminátu sedačky.
Sedět se dá bez problémů přímo na laminátu, jen je to pocitově "studený", neboť dno sedačky není odvodněno. Pokud navrtám odtékací dírky, bojím se, že to bude trhat sedací část neoprénu a nebo lycry z gatí.

3

Re: Sedačka s opěrkou

to je dobrý otázka, já si to zase vylepil kvůli tomu, aby mi lépe sedl kokpit na "prdel", ale teda odlepuje se to a použil jsem lepidlo http://www.hiko.cz/doplnky-k-lodim/5977 … ion-250ml, problém byl, že se mi ta karimatka pořád odlepovala, takže ani pořádně nechytla.

4

Re: Sedačka s opěrkou

Ahoj Martine,

Nevím čemu říkáš pěna, ale jestli se jedná o lehčí černou pěnu než galapor tak ta se vždy odlepí. Galapor je tvrdší a chvilku vydrží. Každopádně nejsem zastáncem nalepování pěn na kajak. U CG jsem opěrku co je na fotce z galaporu nelepil.

5

Re: Sedačka s opěrkou

Ahoj Tony,
nejedná se o opěrku, ale o vyměkčení - polstrování sedačky, tj asi 3 mm tlustá pěna, která byla přilepena na sedačku, jako pro komfort sezení. jak je psáno není potřeba, ale potom je v sedačce příliš veliká louže vody a tedy studené sezení.
Jak řešíš vodu v sedačce? Podle tvé fotky tam taky není žádný odtokový otvor.
Má úvaha vychází z WW kajaků, které mají všechny sedačku odvodněnou otvory či žlábkem.

6

Re: Sedačka s opěrkou

Ahoj. Tak na jednom kajaku jsem provrtal malou díru, ale to problém nevyřešilo - tlačila se mi skrz tu díru voda z kokpitu. Já tento problém neřeším a ani nevím jestli se vyřešit dá. Je to asi stejné jako s čůráním pro holky v kokpitu - neřešitelný problém. Jsme prostě na vodě a některým věcem se neubráníme.

Komfort sezení si představuji bez polstrování a myslím si, že jediný komfort na kterém záleží je to, aby sedačka byla dobře anatomický promyšlená. Například v sedačce od Barakudy (Prijon) jsem ujel 80km za den a byla to hrůza. Stačí se podívat na tu sedačku zespoda a uvidíš jestli je placatá. Dobrou sedačku má Kajaksport z Finská.

http://www.kajaksport.fi/products/cockpit-parts

http://seakayakforum.cz/img/m/3/t/p1ap3t4m1jaionhg167g1dc3u9h3.jpg

7

Re: Sedačka s opěrkou

vypadaj dobře, pořeboval bych do zegula, jak ale odhadnout velikost?