57

Re: Metoda strip building

Krásná práce Geronimo!!! Už to máš pod gelcoatem?

58

Re: Metoda strip building

...moc pekne, na neco podobneho myslim uz pres rok, vzdycky kdyz uz si rikam ze bude vic casu, vznikne nejaka "prekazka"... takze je fajn videt nekoho kdo uz to dotahl dal nez k planovani :-D ...jinak trochu zavadejici nazev vlakna, metoda posledniho kajak je prece stich and glue ;-)

59

Re: Metoda strip building

To máš nome pravdu, snad mi to administrátoři odpustí, už by se to asi těžko oddělovalo...:-)

Tony poslední fotka je současný stav, mám vyřezané rámečky deklů, límec, hraju si s intarzií na palubu, zkouším vypalovat do dřeva ale to ještě nevím, jestli použiju.....:-)

60

Re: Metoda strip building

Geronimo, ty měděný drátky tam potom zůstávají (uštípnou se a zůstanou vevnitř) a nebo se to nějak pracně doluje celý ven?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

61

Re: Metoda strip building

Dráty se dají snadno vytáhnout, pokud si je nezaleješ lepidlem, vyplatí je odstranit, je to určitě 1,5 kg mědi....

62

Re: Metoda strip building

Aha, mě teda nešlo o cenu mědi, i když je samozřejmě značná při týhle váze. Spíš jsem si myslel, že kov by kondenzací mohl do překližky zatahovat vlhkost. Ostatně občas bývá u metody "stitch and glue" k vidění použití takových těch plastových elektrikářských pásek. Možná ale asi taky z důvodu nízkých nákladů.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

63

Re: Metoda strip building

Ani tak nejde o cenu mědi, jako o celkovou váhu lodi. I když se asi vyplatí do sběrny zajít... Dráty se mi jevily lepší jednak proto, že otvory pro drát mají průměr 1,2 mm a pro plastový pásek by musely být min. 3-4 mm, což bude na lodi hodně vidět a také je potřeba při sesazování dílů občas něco povolit a zase utáhnout, což u pásků nejde, ale měděný drát snese několikeré povolení a utažení...