29

Re: Valley

Děkuji za výklad (bez nadávek za tupou reakci ... zasloužil bych si).

Ale nedá mi to ... ten uzlík potom brzdí ve vodě dokonce neustále ... to řešení se mi moc nelíbí i když chápu, že rychlost není to nejdůležitější a v jednoduchosti je síla.
Viděl bych snadné, méně brzdící a samočistící řešení, ale už při stavbě lodě. Třeba vhodně tvarovaným ďolíkem na prst na konci štěrbiny ... trochu je mi záhadou, proč to výrobce neřeší definitivně rovnou.

Klasik

30

Re: Valley

Klasiku, tak si to představ, startuješ z kamenitý pláže, prorazíš surf a ve vlnách lítáš třeba nahoru a dolů dva metry, parťák k tobě dojede a pomáhá Ti uvolnit zacpanej skeg - a že tam ten bordýlek někdy bejvá hodně utemovanej. Ruku na srdce, v týhle situaci bys někam strkal prst?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

31

Re: Valley

Uzlík nebrzdí. Odpor nula celá nula nic. Navíc otvor na skeg je poměrně volný a uzlík se ti schová do otvoru tlakem vody. Uzlík bych neřešil spíš ten uzlík ne vždy pomůže a musíš vyndávat nůž a pročišťovat skeg. V nejhorším případě couvat zpět na pláž a rozebrat celý skeg. Z tohoto důvodů radši startuju pozpátku pokud to jde.

32

Re: Valley

Jirka Vlčí Dech napsal:

...Ruku na srdce, v týhle situaci bys někam strkal prst?

smile chápu.

Klasik

33

Re: Valley

Krásný povídání. Líbí se mi Jirkovo nadšeni pro značku a je mi naprosto jasný,že když ho uvidím na jiným kajaku než valley, tak je pujceny :)sem stejnýho vyznani a taky nebudu měnit...tak ať ti tech 20 let vydrží takhle krasnej

34

Re: Valley

Jirko, jak se ti líbí Etaín? Pádloval jsi v něm?http://seakayakforum.cz/img/m/2647/t/p19eia19gf1dvk1628fdkddi198g3.jpg

35

Re: Valley

Neseděl jsem v tom. Co se týče kvality a skladby a čistoty provedení tak to bude OK. Ale Etain má švédskej tvar a já jsem proti švéďákům na moři zaujatej.  Před pár dny tu Seahark psal takovou minirecenzičku na plastovýho Etaina, který bude oproti laminátu mírně pomalejší. Jenom oproti Prijonu co používáš teď očekávej spíš míň místa v kokpitu.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.