1

Téma: bEGBIE

Ahoj,
som na fóre nový a teda by bolo vhodné predstaviť sa.
S kajakom som sa prvý krát zoznámil asi ako 8 alebo 9 ročný. Rodičia ma prihlásili na rýchlostnú kanoistiku do Tatranu v Bratislave. Vydržalo mi to asi necelé 3roky (mal som dosť nepríjemného trénera a ja som bol skôr hravý a jeho prístup bol pre mňa ....jednoducho mi to sprotivil a tak som prešiel na iný športy resp. športy) s kajakom som bol v kontakte ešte pár krát na podnikových splavoch (organizovaných v tých časoch).
Zhruba do mojich 30 rokoch som už na kajak veľmi nepomyslel. Až mi to začalo vŕtať v hlave čoraz častejšie po piatich rokoch som sa rozhodol, že sa pôjdem opýtať do Tatranu či by ma nezobrali... (klub nakoniec nemal záujem o "starých členov"). A tak ma nakoniec prichýlili vo Vodáckom centre (lodenica UK) kde som už teraz asi 5rokov.
Tu sú orientovaný skôr na turistiku a morské kajaky. A tak som sa dostal k morskému kajaku.
Samozrejme cestu som si hladal k morskému kajaku dlhšie.....zo začiatku som bol hrdý, že do takej lode nepoleziem (keď som bol štrekár) a zobral si hneď aspoň zjazdový kajak.....samozrejme, že som sa okúpal 3x po sebe za 20min a nakoniec mi z neho pomáhali dvaja ludia vyliezť. Telo si samozrejme po takom čase nepamätalo už nič. Na druhú jazdu som už hrdosť prehltol a zobral morský kajak......od vtedy jazdím na morskom kajaku....
Času moc nemám a tak moje jazdenie je skôr fitness do 2hodín skôr intenzívnejšieho pádlovania na Dunaji.
Samozrejme sa chcem posunúť ďalej. Nakoľko som už vyskúšal všetky kajaky v klube a nemám sa kam posunúť hľadám kajak, ktorý by som si kúpil a mohol sa posunúť ďalej (technicky, rýchlostne a pod.) a tak po roku čítania fóra a zvažovania či sa prihlásiť som sa nakoniec zaregistroval aby som našiel odpovede na moje otázky.

2

Re: bEGBIE

Ahoj! Děkuji za přihlášení a vítej na fóru!