1

Téma: O špičkách lodí

Ahoj! Vítek a Petr otevřeli debatu o špičkách lodí na www.seakayaker.cz . Myslím si, že tato diskuze  je velmi zajímavá. Co Vy na to a jaky je Váš názor. .zkušenost? !

www.seakayaker.cz/180daytrips/o-spickach-spickovych-lodi

2

Re: O špičkách lodí

Michal napsal:

Ahoj Tony, u tvaru špičky jde predevším o to, jestli loď půjde přes vlny či se bude prořezávat skrz. Základní nástroje jsou dva; tvar a objem. Dále na to má docela velký vliv prohnutí kayaku (rocker).
Když zůstanu jen u klasiky, některé kajaky jako třeba P&H Bahiya či novější Quest i česká verze Elefterie mají dlouhou úzkou příď, takže jdou skrz vlny. Naproti tomu třeba Aries (taky od P&H ať se to nemíchá) má krátkou mohutnou a zvedlou příď, takže jde přes všechno a nikdy se nezařízne.
Obojí má své pro a proti. Rozdíly mohou být obrovské. Co jde udělat v jedné, muže být skoro nemožné v druhé.  A je na každem jaké jízdní vlastnosti si vybere.

Ahoj Michale,

Myslíš si, že klasický tvář špičky (ale ostřejší jako na Questu) má, v podstatě, stejný effekt jako špička typu Taran? Pokud ano, tak veškeré argumenty některých lidí o tom, že klasický tvář je méně efektivní, nejsou úplně pravdivé...protože ta loď bude rozřezávat vlny úplně stejně a měli bychom se spíše bavit o rockeru, tvarech a kormidlech?!!!

Přílohy příspěvku

Výstřižek.PNG 311 kB, soubor ještě nebyl stažen. 

Nemáte práva ke stažení příloh z tohoto tématu.

3

Re: O špičkách lodí

A co tento kus? Ten by sel pekne po vlnach smile

http://seakayakforum.cz/img/m/3/t/p18uj3r1vshob13kvsl91k5853k3.jpg