29 Naposledy upravil: marek.fukala (2.10.2014 21:05:14)

Re: Prijon Proteus

Tony napsal:

Štěpáne, jak poznáš, že tam není sendvič?
Jinak Prijon kdysi dělali i Severních Čechách..

Kazdopadne ho nedelaji v Nemecku. To by u tech kompozitovych verzi nemeli "Made in EU" ale "Made in Germany" jako u HTP verzi. Slysel jsem ze je delaji v PL.

30

Re: Prijon Proteus

marek.fukala napsal:
Tony napsal:

Štěpáne, jak poznáš, že tam není sendvič?
Jinak Prijon kdysi dělali i Severních Čechách..

Kazdopadne ho nedelaji v Nemecku. To by u tech kompozitovych verzi nemeli "Made in EU" ale "Made in Germany" jako u HTP verzi. Slysel jsem ze je delaji v PL.

V Češku to prý někdy dělali, ale bylo to dráhy..

31

Re: Prijon Proteus

Štěpán napsal:
Tony napsal:

Štěpáne, jak poznáš, že tam není sendvič?
Jinak Prijon kdysi dělali i Severních Čechách..

Hlavním indikátorem kvalitního sendvičového jádra je samozřejmě výsledná tvrdost kompozitu. Taková loď perfektně drží tvar, nehne se, na poklepání "zvoní" a nedá se nikde lokálně promáčnout a propružit, pouze ve větší ploše může být patrný minimální souvislý průhyb. Celková tloušťka stěny je min 5 mm a víc, aby vůbec mohl vzniknout ten pevnostní "sendvičový efekt".
Druhů a typů sendvičových materiálů je samozřejmě mnoho.
U toho Proteusu jde paluba i dno poměrně snadno lokálně promáčknout a propružit, tloušťka stěny je evidentně tenčí a proti světlu je stěna dost "průsvitná". Na poklep i vizuálně se tam jeví samotné vnitřní fiberglass vrstvy bez jádra. Sendvič tam buď není vůbec, nebo je z čirého průsvitného materiálu (nátěru z epoxy pěny), ale v naprosto nedostatečné tloušťce, která vůbec nevytváří kýžený pevnostní sendvičový efekt.

Ovšem, jestli se ten kajak vyráběl někde v Severních Čechách, to by mohlo lecos vysvětlovat smile ,   třeba Toni Prijon nemusí mít ani ponětí o tom, co tam vlastně při výrobě kdo nacpal... smile

Upřímně, já slyším poprvé, že by Proteus měl mít nějaký sendvič.

C-Gator má sendvič, ale při rozřezání kýlu bys to nikdy nepoznal. Kýl a špička jsou extrémně zpevněné. Proto se ptám jak jsi to poznal. Z toho co jsi napsal mám tušení, že máš tušení smile Navrhují panu Prijonovi nabídnout loď rozříznout a ten kdo vyhraje sázku zaplatí Romanovi nový kajak smile

32

Re: Prijon Proteus

Michal napsal:

Vzhledem k tomu, že Prijon údajně nedoporučuje (pravděpodobně u základní verze) si sedat na zadní palubu. Alespoň podle jednoho australského uživatele, viz. "Phill, If you have purchased your Prijon Prilite Marlin just forget this post. For anyone else thinking of purchasing a Marlin. I am new to this game and purchased a Marlin three and half months ago. It has not been treated roughly and has only been used 12-15 times, because I am still learning I have not taken it into rough seas. A crack all the way thru has developed behind the cockpit. The Australian distributor is saying it was caused because I sat behind the cockpit. They will not replace the kayak and have fixed it, I will not accept that. It has taken 5 weeks to get the kayak back to the retailer but in all fairness there has been the Christmas, New Year break.
The distributor have said that Prijon will not accept that it is a warranty matter which will effect you guys. There is a number of kayaks in Australia with the same problem.
Putting aside the above, I have very happy with the kayak, it was comfortable, seemed to handle well and looked great. The day hatch leaked like a sieve. I am sure people will be happy if they have one as long as there is no warranty problems. Don't sit behind the cockpit or do any self rescues using the area behind the cockpit." http://www.ukriversguidebook.co.uk/foru … in#p727203
Tak tohle muže klidně být jejich Top verze?

Prijon má evidentně úplně jinou představu o tom, co je sea kayak a jaký má být...Zařadil bych jejich výrobky spíše do kategorie turistické sea kayaky. Neznamená to ale, že jsou to špatné lodě pro tuto kategorii. Na rockhopping rozhodně nebudou, nejsou extrémně odolné, přestože znám lidí, které v těchto lodích podnikali dlouhé a náročné plavby (akor v jiném materilovem složení).

33

Re: Prijon Proteus

Tony napsal:

Upřímně, já slyším poprvé, že by Proteus měl mít nějaký sendvič...

V katalogu to neuvádí, ale sám Toni P. odpověděl že "we also use a foam for the sandwichconstruktion"
takže jestli tam nějaká ta "pěna" (jaká?) opravdu je, tak ve výsledku sendvičový efekt stejně netvoří, což je u této  materiálové a cenové kategorie dost udivující.

34 Naposledy upravil: poky66 (3.10.2014 12:37:18)

Re: Prijon Proteus

Myslím, že moc dobře ví smile. Poslal jsem mu fotky té lodi a navíc sériové číslo!!! Potvrdil, že je to originál Proteus vyrobený v Německu.

PS: Do té sásky s Mr. Prijonem bych klidně šel big_smile

35

Re: Prijon Proteus

Štěpán napsal:
Tony napsal:

Upřímně, já slyším poprvé, že by Proteus měl mít nějaký sendvič...

V katalogu to neuvádí, ale sám Toni P. odpověděl že "we also use a foam for the sandwichconstruktion"
takže jestli tam nějaká ta "pěna" (jaká?) opravdu je, tak ve výsledku sendvičový efekt stejně netvoří, což je u této  materiálové a cenové kategorie dost udivující.


Mám informací od lidí co vyrábějí kajaky, že ten diolen do lodi je lepší než karbon z důvodů pevnosti - pevnost, kterou potřebuješ na kajaku.