8

Re: metoda stitch and glue

Dobře ty. A co to je za model. Vypadá to trošku jako Black Pearl od Thomassona.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

9

Re: metoda stitch and glue

úplně původně je to Shrike od CNC Kayaks (Christopher a Nick Crowhurst, USA)
více na 
http://cnckayaks.com/
ale udělal jsem několik úprav:
zvětšení lodi - celkové, tzn. že plány si vytiskneš už větší (u mě o 8%) a nic dál nepřepočítáváš
zkrácení lodi - kvůli mojí chybě při vyřezávání, jsem musel záď (část nad vodou) zkrátit o cca 9 cm, ale vodolinka zůstala nedotčená, takže loď má teď 5,70 m.
vstupy do komor - vyříznuto z celistvé paluby (viděl jsem to u jiných výrobců - např. Chesapeake Light Craft, OrcaBoats i jinde) takže kresba dřeva na deklech navazuje na kresbu na palubě. Vypadá to hezky, ale zmršil jsem přední dekl, takže netěsní na 100%.
materiál - místo 3 mm jsem použil 4 mm překližku a loď nemá celopotah tkaninou, jen keel a ostatní spoje panelů jsou přelaminovaný 10 cm pruhem tkaniny. Dneska už bych to udělal z tenčí překližky a celopotah (a samo k tomu zesílení všech "švů"). Pryska je polyester - kvůlivá ceně, příště jdu do epoxidu.
a pak další individuální věci jako umístění palubních úchytů, oka na nošení, sem tam nějakej proužek

v pátek se chystám s klukama na 4 dny na Orlík, kde loď podrobím jejich kritice a větší zkoušce i s bagáží...pak budu mít jasno jestli se stavba opravdu povedla...

Dalibor(del)

10

Re: metoda stitch and glue

četl jsem tu někde o EazyKeel(u), uvažuju o tom jako další ochraně keelu.

Dalibor(del)

11

Re: metoda stitch and glue

dalibordel napsal:

četl jsem tu někde o EazyKeel(u), uvažuju o tom jako další ochraně keelu.

Jo, mám ho na lodi a asi takhle. Rychle a snadno se aplikuje v amatérskejch podmínkách, držet bude skoro na všem, ale nevydrží tolik co klasickej keelstrip z kevlarový pásky a gelcoatu.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

12

Re: metoda stitch and glue

...tak určitě...

ale na to mý šoupání:-)
tuhle loď stejně asi nebudu používat moc dlouho. Nevnímám to jako konec kapitoly "stavba kajaku", ale spíš jako soubor chyb a praktickou ukázku toho, jak NEstavět kajak. Prostě už mám v hlavě další loď - nejspíš stejnej model ale opět s mnoha úpravami, kde využiju co jsem se tady naučil...

Dalibor(del)

13

Re: metoda stitch and glue

Paráda! Vítej na fóru!

14

Re: metoda stitch and glue

poky66 napsal:

Paráda! Vítej na fóru!

díky, zajímala by mě výsledná váha Tvýho dřeváka (jestli ho tak můžu nazvat:-))
můj dřevák má 20,5 kila

Dalibor(del)