1

Téma: Nejjednodušší obrázek který jsem kdy viděl

Obrázek jak se eskymuje. V jednoduchosti je síla!

Přílohy příspěvku

DSC_0363.jpg 903.25 kB, 3 stažení od 2013-06-22 

Nemáte práva ke stažení příloh z tohoto tématu.

2

Re: Nejjednodušší obrázek který jsem kdy viděl

Ano, funguje to, o tom žádná, ale rozhodně to není nejjednodušší/ůčinější způsob jak vyrolovat. Vyžaduje zbytečně mnoho síly a rychlosti.

3

Re: Nejjednodušší obrázek který jsem kdy viděl

Moje zkušenost je taková, že je třeba se to naučit jakkoli, klidně začít pákou - tedy prodlouženým pádlem, jedna ruka na listu - i když je to bezesporu zastaralá technika, jakmile člověk pochopí princip, tedy že vlastně nezdviháš tělo z vody, ale obracíš loď a ta tě potom z vody vytáhne, tak je vyhráno, a je jen otázka tréninku a chuti bejt mokrej, až se člověk dostane třeba k handrollu.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

4 Naposledy upravil: Tony (2.7.2013 14:59:00)

Re: Nejjednodušší obrázek který jsem kdy viděl

Michal napsal:

Ano, funguje to, o tom žádná, ale rozhodně to není nejjednodušší/ůčinější způsob jak vyrolovat. Vyžaduje zbytečně mnoho síly a rychlosti.


Jak Jirka tak i Michal máji pravdu. To co píše Michal je ideální stav a v mém případě je to druhá fáze výuky. Já jsem se naučil na druhý pokus a měl jsem k tomu správnou loď, přestože měla velký "rocker". Postupně začínám ovládat lepší techniku a doufám, že za 10 let budu umět několik způsobu eskymování, nebo minimálně se naučím eskymovat na druhou stranu. Další věc, která se dá nacvičit v bazénu je záchrana...děsí mě když vidím naše spolůpadlery jak pádlují bez vest, bezpečnostního vybavení a pravděpodobně i bez znalosti rizik, které podstupují. Bohužel lidí podceňují výuku eskymování. Eskymování je základ sebezáchrany je třeba tuto záchranu často procvičovat. Proto již druhy rok snažím se organizovat bazén, který by byl každý týden (minimálně jednou za 2 týdny) jako například dělá Grónsky klub. Problém je sehnat na to lidí, které se tomu chtějí věnovat. Pokud před zimou neseženeme lidí tak asi budu muset koupit nafukovací bazén a trénovat sám na zahradě:)

5

Re: Nejjednodušší obrázek který jsem kdy viděl

Tondo, ja bych sel ekymovat kdykoliv. Problem je ze pokud to nenaschedulis na ta spravne utery, tak mam celkem problem s dojezdem.

Jinak co se tyce vyuky - nebude to urcite pro nikoho novinka, ale "This is the Roll" od Justine Curvengen vazne funguje. Predtim jsem se hrozne trapil s placackou, ale kdyz jsem videl tohle, zamiloval jsem se napoprve... koupil gronsky padlo... a "standard greenland roll" dal vpodstate napoprvy ve vode, "reverse sweep roll" na par pokusu a "storm roll" nakonec taky. Je pravda ze jsem na ta videa koukal predtim asi 20x s padlem v ruce. Manzelka a deti uz se mi smejou. Vzdycky kdyz prijdou domu a ja jsem doma sam, tak tohle bezi na TV :-).

6

Re: Nejjednodušší obrázek který jsem kdy viděl

marek.fukala napsal:

Tondo, ja bych sel ekymovat kdykoliv. Problem je ze pokud to nenaschedulis na ta spravne utery, tak mam celkem problem s dojezdem.

Jinak co se tyce vyuky - nebude to urcite pro nikoho novinka, ale "This is the Roll" od Justine Curvengen vazne funguje. Predtim jsem se hrozne trapil s placackou, ale kdyz jsem videl tohle, zamiloval jsem se napoprve... koupil gronsky padlo... a "standard greenland roll" dal vpodstate napoprvy ve vode, "reverse sweep roll" na par pokusu a "storm roll" nakonec taky. Je pravda ze jsem na ta videa koukal predtim asi 20x s padlem v ruce. Manzelka a deti uz se mi smejou. Vzdycky kdyz prijdou domu a ja jsem doma sam, tak tohle bezi na TV :-).

Bohužel bazén s Dronte je jen v pondělí a HGSPORT ve středu sad