8

Re: Metoda strip building

Moc jsem nepokročil. Celé léto jsem byl na vodě jak jen to šlo, ale teď už zase začnu pracovat !

9

Re: Metoda strip building

Když jsem se seznámil s touhle metodou, bylo to jako zjevení. Má v sobě úžasný potenciál a hlavně je nekomerční, jen pro opravdu oddané nadšence. Poprvé jsem ji vyzkoušel letos na jaře. Teď vím, že takhle vyrobená loďka za to opravdu stojí.

10

Re: Metoda strip building

Začátkem roku jsem se rozhod, že potřebuju konečně nějakej lehkej kajak. Už nějakou dobu jsem přemýšlel, že si udělám kompoziťák podle svých představ, ale při pomyšlení, že musím nejdřív zdlouhavě dělat model a formu a pak teprv testovat prototyp, jsem to vždycky vzdal pro nedostatek času, skladovacího prostoru a z obavy z neuspokojivého výsledku. Pak jsem si vzpomněl, že laminování do pevné kompozitové formy není jediný způsob jak se dá vyrobit dobrá a hlavně lehká loď. Rozhod jsem se, že zkusím udělat woodstrip kajak z balsového jádra se dvěma až třema vrstvama kompozitu z každé strany. Asi za dva a půl měsíce nepravidelné práce byl hotový.

Přílohy příspěvku

IMG_20130618_222923.jpg 1.38 mB, soubor ještě nebyl stažen. 

Nemáte práva ke stažení příloh z tohoto tématu.

11

Re: Metoda strip building

Štěpán napsal:

Začátkem roku jsem s.......

No hezky pěkně! Myslel jsem si, že jsem celkem manuálně zručnej, ale zjevně hraješ vyšší ligu:-)
Kolik to tak odhaduješ hodin práce?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

12

Re: Metoda strip building

Jirka Vlčí Dech napsal:

  Kolik to tak odhaduješ hodin práce?

přesně jsem to nepočítal, ale vychází to něco přes 200 hodin (i s doděláním komor a deklů)

základní parametry:
délka: 555 (na vodorysce 553)
šířka: 45 (na vodorysce 44)
váha: cca 9,8 kg (bez kormidla)

13

Re: Metoda strip building

Ta lod vypada jeste lip v realu a dokonce vyhrala 106ku. Fakt lehka a hezka...

Štěpán napsal:

Začátkem roku jsem se rozhod, že potřebuju konečně nějakej lehkej kajak. Už nějakou dobu jsem přemýšlel, že si udělám kompoziťák podle svých představ, ale při pomyšlení, že musím nejdřív zdlouhavě dělat model a formu a pak teprv testovat prototyp, jsem to vždycky vzdal pro nedostatek času, skladovacího prostoru a z obavy z neuspokojivého výsledku. Pak jsem si vzpomněl, že laminování do pevné kompozitové formy není jediný způsob jak se dá vyrobit dobrá a hlavně lehká loď. Rozhod jsem se, že zkusím udělat woodstrip kajak z balsového jádra se dvěma až třema vrstvama kompozitu z každé strany. Asi za dva a půl měsíce nepravidelné práce byl hotový.

14

Re: Metoda strip building

No snimam klobuk dolu, pred vami, ... :-)