1

Téma: Záchranářská folie

(rescue cover), MED-COMFORT
vel.160*210cm, pokovená tkanina , stříbrná strana proti chladu, zlatá proti horku, 40gramů, 23Kč v nemocniční lékárně. Když nemusím, nestavím stan- spacák ráno bude suchý. Při dešti to bude dobré na chytání vody.

2

Re: Záchranářská folie

Takže fólií pouzivas přes spacák?pochopil jsem to správně?A co zdarak...nestacil by?

3

Re: Záchranářská folie

Na zlatou stranu folie jsem našil po delších stranách silonovou tkanici s 2x3 oušky, na kratší v polovině totéž 4 uoška. Tím lze postavit stanovou střechu. Provlíknu tkanici v hřebenu , na 2 klacky jako podpěry v ose. K zemi stačí přikurtovat 4-mi tkalouny v rozích, stačí uzel na stočenou suchou trávu, nebo na šutry. ( Kdysi jsem měl tohle jen z obyčejného igelitu a střecha držela i ve větru . Dvakrát na celé Jadranské magistrále i ve vnitrozemí).
Zbyla mi průhledná plachta pr.1m, ta se na kajaku neosvědčila. Nacvakám ji na našité suché zipy na stříbrnou stranu. Plachta se vyvěsí na větve jako parabola, nalije litr slané vody a ta kondenzuje a stéká po nacvakané vložené průhledné plachtě do nádobky  s trychtýřem. Na poušti tohle funguje. Když to nebude fungovat  na Jadranu, tak ta správná možnost je zabalit se do stříbrné strany v nouzi jako do svetru. 
Klasický stan (Coleman) na Jadran už vozit nebudu (jinam ano). Radši dvě tyhle folie.

4

Re: Záchranářská folie

Nejako tvojmu popisu nerozumiem, je to tak že na obydvoch dlhších stranách si našil 3 ouška, teda na každej strane tri? Na kratšej strane si našil kolko tých oušek?  na kratší v polovině totéž 4 uoška??? s toho som totálne zdezorientovaný.

Nie je lepšie nosiť zelenú bivakovú plachtu napr. od Jureka, alebo z Bauhasu? Nie je tá strieborná a zlatá fólia moc nápadná?

Kontrolovali ťa už niekedy policajti pri stanovaní - bivakovaní  pri mori?

Tú druhú časť sa ani nesnažím pochopiť.