1

Téma: Valley

Poraďte, máte někdo zkušenosti s kajakem Valley etain 17 - 7. Je možné tuto loď v republice vidět nebo vyzkoušet? Pokud ne, poraďte nebližšího prodejce. Děkuji

2

Re: Valley

Etaina tu nikdo nemá. Loď jsem viděl v Sea Kayak Oban a kvalitu výroby hodnotím jako velmi dobrou. Záleží spíš na tobě jestli víš co od téhle lodi žádáš - resp. od tohoto tvaru, velikosti a jestli laminát či plast.
Pokud máš zájem, máme v rodině dva laminátové Nordkappy. K vidění a svezení kousek od Ústí n. L., nebo někdy počátkem února na Zimních Slapech.
Dealera najdeš asi nejblíže v Germánii. Já kupuju lodě tady: http://www.sportkajak.de/shop/kajaks_valley.php?v=n179
Sem nechodím, tak mi piš na 8858@seznam.cz

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

3

Re: Valley

Mam kamarada ktery svuj Etain prodal pred rokem. Mel ho asi 2 roky. Myslim ze Etainy jsou nabizene ve dvou velikostech. On mel ten vetsi.

On s nim nebyl velmi nadseny. Rikam nadseny protoze Etain je kvalitni kajak ale nekdy to musi sedet k tomu co clovek hleda. Kamarad predtim mel mnoharoke zkusenosti s NDK Explorer HV a potom s PH Cetus HV. Minuly rok mu bylo sedmdesat. Kdyz jsme na vode tak moc casto foti a rikal ze PH Cetus HV mu proste vyhovuje vice s stabilitou. My se casto dostavame do situaci u morskych utesu tzv "rock gardening" a dvakrat jsme ho lovili z vody kdyz fotil a trefila ho vlna :-)

Ja osobne vetsinou jezdim s Nordkapp H20 a mi se zdal Etain stabilnejsi nez muj Nordkapp.

4

Re: Valley

Mam etain 17.5 RM - 3 roky
Mam CCA 78kg, Kayak je pro 60-105 takze jsem nekde uprostred. Ucel: expedicni lod, nejlip nalozena. Snadno se roluje. Pohodlna, spoustu mista na nohy. Comfortni sedatko, operka se po 1.5 roce rozpadla ve svech.
Prazdna toci do vetru I se skegem.
Nudna a stabilni lod, ktera ti odpusti snad vsechno. Vyborna sekundarni stabilita. Radeji rychlejsi. Naprosto nevhodna do surfu a rock hoping. Vyborna na vetsi vzdalenosti a more BF4+.
Pokud vazis na spodni hranici 17.7 a nejsi si jistej ze vetsinu vyletu ztravis expedicne s nalozenou Lodi. Jdi radeji do 17.5 KDE se kayak Bude chovat daleko prijatelneji.