1

Téma: Ivan

Zdravim z okolia Bratislavy, respektive slovensko-rakuskeho pohranicia.

Tiahne mi na 40ku; k vode som sa po 15 rocnej "pauze" - ked som liezol, lietal a vseobecne pohyboval rad vsade v prirode - dostal pred troma rokmi, ... nahodnou ucastou na splave Mosonskeho Dunaja.

Kupil som Gumotex Scout a pochodil na nom rozne toky v okoli (Slovensko - Dunaj, Maly Dunaj, Cierna voda, Morava, Hron; Madarsko - Mosonsky Dunaj; Rakusko - Leitha, Salza, Neziderske jazero, Donauauen; Chorvatsko - Zrmanja, Mreznica, Pag; Cechy - Vltava).

Kedze nie vzdy ma kto so mnou ist (dcera, partnerka), ... po vyskusani si morskeho kajaku na jesen 2012 som zistil, ze to je presne to prave "orechove", ... co mi umoznuje sa tulat po vodnych tokoch a zakutiach celorocne, ujst za kratky cas 2x tolko kilometrov a hlavne putovat bez problemov proti prudu a robit si sam rozne okruhy -> nezavisle od pozemnej "podpory".

Takze od zimy 2012 som "stastnym" majitelom morskaca -> Prijon Seayak 520 HV; clenom Naturfreunde (lodenica Hainburg an der Donau), vdaka comu sa dostanem na vodu hoci aj podvecer po praci, ... na hodinku, dve, ...

Premiera na mori ma este len caka (o par dni).

----------------------------------------

Som rad, ze existuje toto forum; a cela seakajakarska komunita, ... vdaka vsetkym, ktori sa na tom podielaju!