15

Re: Island Circumnavigation 2014

Antonius Carbonius napsal:

Michale, já chápu a proto jsem napsal "a tak střízlivě vycházíme z toho co máme k dispozici". Samozřejmě, že je lepší trénovat někde jinde a tím nemám na myslí jenom tělo ale holt nemůžeme si dovolit všechno.

Ono toho může být k dispozici docela dost, víc než se na první pohled může zdát. Záleží jen na přístupu a kreativitě. V dnešní době, kdy jsou lety po Evropě rychlejší a levnější než cesta autem na Balt, tak se jde připravovat skoro všude. Na spoustě míst jako Bretaň, Jersey, Cornwall, západní Irsko se najdou zkušení borci, kteří můžou za víkend pomoct víc, než se dá samonatrénovat za půl roku. Jde jen o to chtít.

16

Re: Island Circumnavigation 2014

Michal napsal:
Antonius Carbonius napsal:

Michale, já chápu a proto jsem napsal "a tak střízlivě vycházíme z toho co máme k dispozici". Samozřejmě, že je lepší trénovat někde jinde a tím nemám na myslí jenom tělo ale holt nemůžeme si dovolit všechno.

Ono toho může být k dispozici docela dost, víc než se na první pohled může zdát. Záleží jen na přístupu a kreativitě. V dnešní době, kdy jsou lety po Evropě rychlejší a levnější než cesta autem na Balt, tak se jde připravovat skoro všude. Na spoustě míst jako Bretaň, Jersey, Cornwall, západní Irsko se najdou zkušení borci, kteří můžou za víkend pomoct víc, než se dá samonatrénovat za půl roku. Jde jen o to chtít.


Částečně máš pravdu ale ono se to tak může jen zdát (takhle po anglicku Ti odpovím:). Jak často například Vy s Natálkou jezdíte pádlovat do zahraničí? Já vím, že tu potřebu nemáte ale kdybys představil že kolem Anglie misto moře je poušť, tak to bude o něčem jiným. Je to čas a hlavně finance. Přestože mám docela flexibilní pracovní hodiny mám problém stíhat všechno co si naplánují. Taková cesta s wizzair do UK ti sežere dost peněz ale i času. Pokud se rozhodnu, že budu žít jenom sea kajakingem, tak to bude uplně jínak ale všichni víme, že to nejde. musíme mít nějakou práci abysme své koníčky zvládali finančně a pak ještě k tomu rodina atd. Na moře jezdím 3-4x ročně a všichni si myslí, že je to na místí poměry hodně...A tak kombinujeme sea kajaking s kajakingem na řekách, což je taky fajn. Hlavně, že máme na to universální loď, které se říká "seakajak", která funguje jak na moři tak i na řekách .)

17

Re: Island Circumnavigation 2014

Ahoj Tondo, nikdy jsem netvrdil, že je něco špatného na pádlování na řekách či jezerech. Jenom to, že je víc možností, jak se na moře dostat. Na kolik například vyjde cesta na Jadran či Balt? A kolik času zabere cesta?
Osobně létame pádlovat jednou nebo dvakrát ročně, většinou jen na víkend. Hlavně proto, že s trochou plánování je to mnohem rychlejší a často i levnější než cesta autem. Zrovna tak jsme dřív létali lézt na ledy, cestu autem jsme si jednoduše ani časově ani finančně dovolit nemohli.
Je naprosto v pořádku, když někomu stačí třeba Itálie či Chorvatsko. Zaraží mne ale číst o tom, jak je nemožné se dostat jinam.

18

Re: Island Circumnavigation 2014

Michal napsal:

Ahoj Tondo, nikdy jsem netvrdil, že je něco špatného na pádlování na řekách či jezerech. Jenom to, že je víc možností, jak se na moře dostat. Na kolik například vyjde cesta na Jadran či Balt? A kolik času zabere cesta?
Osobně létame pádlovat jednou nebo dvakrát ročně, většinou jen na víkend. Hlavně proto, že s trochou plánování je to mnohem rychlejší a často i levnější než cesta autem. Zrovna tak jsme dřív létali lézt na ledy, cestu autem jsme si jednoduše ani časově ani finančně dovolit nemohli.
Je naprosto v pořádku, když někomu stačí třeba Itálie či Chorvatsko. Zaraží mne ale číst o tom, jak je nemožné se dostat jinam.

Michale, já jsem nikdy nepsal, že jsi tvrdil něco špatného ohledně pádlování na řekách ani o tom, že se dostat někam jinam než na Jadran či Balt je nemožné. Já jsem napsal jen to, co jsem napsal nikoliv to, co jsi domyslel smile
Na Jadran je to jedna nádrž tam a jedna zpět, což dělá max 5 tis. Pokud jedeš ve 4-ech s vlastní výzbrojí a loděma, je to zanedbadetlna částka. čas nikdo neřeší, jedeš večer, přes noc a za 8 hodin jseš tam.

Připomeň mi kde a kdy jsem napsal, že je nemožné se dostat někam jinam. Možný je všechno ale jak jsem již dříve napsal - je to otázka peněz a času.

19

Re: Island Circumnavigation 2014

Ahoj, asi jsem to nenapsal úplně správně, ale hlavně by to mělo být pod něčím jiným než Jirkovou výpravou. V podstatě jsem jen chtěl napsat, že z naší zkušenosti se dá letecky dostat pádlovat za nějakých 1500-2000 a 6-8 hodin na sploustu míst v Evropě. Což mi přijde jako něco velice slusně dostupného. Navíc když se najdou místa, kde ti půjčí vybavení zadarmo či symbolickou cenu.
Ano je to vše o času a penězích, ale to je všude stejné.

20

Re: Island Circumnavigation 2014

Michal napsal:

Ahoj, asi jsem to nenapsal úplně správně, ale hlavně by to mělo být pod něčím jiným než Jirkovou výpravou. V podstatě jsem jen chtěl napsat, že z naší zkušenosti se dá letecky dostat pádlovat za nějakých 1500-2000 a 6-8 hodin na sploustu míst v Evropě. Což mi přijde jako něco velice slusně dostupného. Navíc když se najdou místa, kde ti půjčí vybavení zadarmo či symbolickou cenu.
Ano je to vše o času a penězích, ale to je všude stejné.

No právě, že problém je s zapůjčením za symbolickou cenu ..příspěvky přesunu do vhodnější kategorii

21

Re: Island Circumnavigation 2014

Jak jdou přípravy? Bude open-crossing?