50

Re: Valley

Foukii, jestli hledas pevnou lod za rozumny penez tak se zkus zeptat na skladbu Trien. Mam za to, ze ve dnesni dobe tuto skladbu dela malokdo za ty prachy co stoji..potvrdi ti to i jine vyrobce co za to chteji o dost vice penez..Pevnost techto lodi jsem overil i osobne skokem ze dvou metru na kokpit smile

51

Re: Valley

Foukíí napsal:

......
Děkuju za vámi mě věnovaný čas.

V pohodě, lodí a výrobců jsou mraky a každý musí dojít k tomu co potřebuje cestou sběru zkušeností.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

52

Re: Valley

Jirka Vlčí Dech napsal:

Á, mám eště jednu a co bych neudělal pro manželku, oblak krásy a zřítelnici mého oka:-)


AHoj, krásnou loď i nádherné oslovení jsi pro Karolínu našel. Ani nevíš, jak mi to srdíčko potěšilo. Přeji hodně štěstí s novými lodičkami.

Co jsem se vrátil z Cuxhaven, tak po očku koukám po lodi, kterou bych chtěl a stále víc se ztrácím. Navíc u nás bylo letos výrazně víc šutrů než vody a to moje rozhodování silně komplikuje. Od června opakovaně přijdu k vodě, vezmu lopatu, kolečko hrábě a jdu hrabat koryto. Už jsem prehážel cca 3 tatry písku, vyhrabal 4 pneumatiky posunul pár pražců a hromady kamenů. Doufám, že přijde konečně voda, pohne načechraným dnem a odveze ten písek kousek dál. Zatím to ale úspěšně  zasedimentovává a neustále stojí na místě. Když přijdu k loděnici a náhodu teče mlýnem voda (automatika je nevypočítatelná), tak mohu odjet cca 500m po proudu s přejetím jedné mělčiny hned pod loděnicí a cca 500m proti proudu se dvěma mělčinama. Na obojím mi sjzďák dokáže sednout na šutry. Nikdy netuším, jestli to zpět nepřinesu na zádech. Na to se špatně vybírá loď. Plastová loď mě sice spolehlivě dovezla, ale kupovat domů si ji nechci (plast se hodí víc do půjčovny).

Ale to je takový "lokální problém". V každém případě nechci loď , ve které neodjedu alsepoň pár hodin. Škoda, že u tebe Jirko nevyzkouším loď ve verzi pro "napapanější" kajakáře. Moje přibližovaní k výběru lodě bude asi na delší lokte.

Ahoj a podravuj Karolínu.
Klasik

Klasik

53

Re: Valley

Hledal jsem dneska nějaký materiály o Franku Goodmanovi a našel jsem tenhle obrázek.
http://seakayakforum.cz/img/m/4/t/p1a6eck355fk1aui11pje9f14b33.jpg
Vlastně ten design už slaví 40let.
A taky si myslím, že už vím proč má nordkapp tolik ambivalentních reakcí. Frank si prostě postavil loď pro sebe a pro svoje kámoše, zejména Colina Mortlocka. Kajakáři v půlce sedmdesátek vypadali tak jako na obrázku. Je to prostě kajak pro určitej somatotyp.
Musela to bejt úžasná doba. Něco jako když Poláci začli lízt v Himálájích v zimě.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

54

Re: Valley

Slib mi, že v létě pořídíš stejnou fotku s klukama v plavkách!

55

Re: Valley

Tony napsal:

Slib mi, že v létě pořídíš stejnou fotku s klukama v plavkách!

S kterejma? Jako že komu mám napsat aby začal s redukční dietou?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

56

Re: Valley

První ostrej test. Majitelka jenom září:-)
http://seakayakforum.cz/img/m/4/t/p1a6jks3i8h46935l201fc2lrn3.jpg

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.