78

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Popis o expedičním využití se vyskytuje i u verze Sporty. Verze pro expedice váží 19kg místo zmíněných 15kg a to je už něco jiného. Cena přes 82 tis je spíše cena na vývoz...Zatím nejdražší Český mořský kajak a to je další důvod pro váhání případných zájemců. Mňo..čas ukáže.


http://www.kickthewaves.com/bora-18.html

79

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Tak už to není nejdražší kajak v Česku sad Zítra ho jedu zkoušet a snad přivezu na střeše domu smile

80

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Tak na Vltavu to snad stačit bude:-)

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

81

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Tak v tomto vlákně některé výrobce kajaku tvrdili, že sendvič je vždy lepší, ale co vím tak od výroby lodí z korku v sendviči ze skla ustoupili...hmmm..

Tvrzení o tom, že karbon do mořských kajaku není vhodný je podle mne jen mistifikace kvůli jeho ceně protože "kouzlo" výrobce je postavit kajak levné a prodat za hodně.

Pročítal jsem teď vlákna, abych si připomněl debatu a vůbec nechápu o čem byla řeč když KTW vyrábí Boru z kevlar-karbonu nikoliv jenom z karbonu..vystuha v nutných místech. KTW dosáhne minimální váhy a maximální tuhosti a různé znalce prohlásí, že kajak nepatří na moře?!

Není to trošku nefér hra? Nevylučujete pravděpodobnost, že KTW slušnou práci a mnoholetou zkušenosti vyrobí lepší produkt než někteří z nás?

Jirko, já se Tvým výrokům nedivím a asi mne nikdy nepřekvapíš smile Máš právo na svůj názor a zajímal bych se jen o důvody proč si myslíš, že Bóra patří jenom na Vltavu abys sva slova nečim podpořil?

Nejdříve cituji vyjádření Zdeňka a dole připisují svůj názor.

Zdenek napsal:

.Kazda lod ( bez výjimky) je napred netestovana a pak se otestuje. Neznamena to , za lod dosud netestovana je spatna a lod po otestovani se stava dobrou:-) Jirka tvrdi, ze Mejdzi stavel Gatora na zaklade svých zkusenosti s jinou lodi a proto vlastne Gator musel byt dobry( a urcite byl) bez velkého testovani před "cestou". ... Jedna je podle Jirky dobra a druha spatna! Jedine, cim se lisi podle informaci , které muze ted  mit ,je to , ze jedna objela kus světa a druha ne.

Vsem ostatním se omlouvam za vasnive  obranu . Ale ne Bory, jako svého dítěte ( jsem zvykly na obcasne  chyby a neuspechy, zivim se vývojem :-)). Obhajuji princip, ze kritika ma prichazet na zaklade nejakych podlozenych informaci nebo dat a ne na zaklade nicim nepodlozenych dojmu. Když někdo napr. argumentuje tim, , ze reseni kryti deklu od Prijona " se nepocita" , a nemá na to nejaky podklad, tak je diletant a  profesionalni nihilista.  Jsem proste zvykly ze sve práce  na nejaky způsob argumentace a vykriky do tmy mne nebavi.

Abychom byli do konce upřímné tak CGator, který byl na Nordkappu a CGator, který máme doma mají málo společného. V průběhu let byli vyměněné: dekly, deklajny, pedály, kormidlo (Skandinávie se obeplouvala se Smart Trakem pač vlastnoručně vyrobeny exponát nefungoval) a sedačka... Mám za to, že byli zásahy i do trupu. První koupena loď měla deklajnu přilepenou super lepidlem - nechceš se tomu vysmat?! Takže co vlastně bylo testováno? Testoval někdo 3 kusovou verzi ve stávající skladbě?!

Je ambiciózní drzost prohlásit, že nějaký kajak nepatří na moře jen na základě vlastní představě a přesvědčení o tom, že jsi povolaný posuzovat něco s čím nemáš osobní zkušenost..ale v první řadě je to neúcta k docela rozumnému člověku a jeho práci, který se sem nevrací protože se neumíme bavit rozumně s oboustranným pochopením a porozuměním.

HOWG?!

82

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Tony, já se nevyjadřuju k tomu z čeho je kajak postavený. Může bejt třeba z karbonu, kevlaru nebo čeho já vím. Pevnost samotná je naprosto dostatečná u skla a polyesteru (v příslušné vrstvě) ale to je jenom můj názor. O tom můžem diskutovat a přít se o to. Co se týče ceny. Do toho bych si nikomu netroufnul kecat. To je o poptávce, výrobce má právo nasadit cenu jakou uzná za vhodnou, bez ohledu na to z čeho ta loď je, ale moc lodí jsem ale od KW na posledním Praha-Mělník neviděl (mooožná jednu?)
Co ale vidím jako úplně zásadní, je tvar lodi a schopnost odolávat moři za všech myslitelných podmínek. Protože postavit kajak (lehkej, těžkej, z karbonu, z bláta to je v zásadě jedno) se kterým se dá pádlovat jenom dejme tomu do F5 a nazvat ho expediční sea kayak. Tak to pardon.
Ale abych teda něčím podpořil můj názor. Vezmem si pár příkladů - těch mediálně známějších... Namátkou, těch lodí je určitě mnohem víc.
Začnem třeba úplně náhodně nordkappem jo :-) od roku cca 1975(nechce se mi to hledat přesně) neustále vyvíjenej kajak, s následujícíma zářezama - Nordkapp, Mys Horn, Antarktida, Aleuty (Chládek), Solo Irsko, Anglie poprvé pod 90dní atd atd atd.
Explorer - konstantně nevyvíjenej (ale třeba tak řekněme že měl N.D. tzv zlatý voko a napoprvé trefil tvar) Antarktida, Velikonoční ostrov, Nejrychlejší objezd Islandu, solo Island, Jižní ostrov N.Z., Opakovaně Anglie kolem atd atd atd.
Triena - Grónsko, druhá část Sailing Of Silence a co já vím co s ní Klokočník ještě prováděl. (plus další modely Standovejch lodí který z ní vycházej)
C-Gator - půl roku na cestě z Práglu na Nordkapp a ještě kousek.
Tyhle lodě se osvědčili a mají za sebou nějakou evoluci (většinou)
Bora?? co jako - přepádlování na Korziku z Itálie když bylo hezky. No sorry, ale to dám v sudu vod nafty s vyříznutou dírou. Jo, prej na ni nějakej borec vyhrál 106, tak že to je rychlá loď - na placatý vodě, hm a k čemu mi to asi je. Za barákem mám dvoumetrovej klapotis. Přistání na pláži z balvanů. Troufneš si do toho v EXPEDIČNÍM kajaku Bora 18. Protože já v Nordkappu jo!
Krom tvaru samotnýho. Utěsnění deklů je jaký. Držej je tam křížem dva gumicuky a možná to má neoprenovej kryt po nima. (tuším že lodě NDK zkoušejí na přetlak tří atmosfér a dekl nesmí vylítnout).  A ty deckfitingy. Jo kámoš až ti bude dělat x-rescue tak ti moc poděkuje za ohoblovanej kajak a rozervaný pazoury. Togle - zaděláno na zlámaný zápěstí až budeš v příboji na pláži lovit rotující kajak plnej vody (ale abych byl spravedlivej - to je problém všech plumb bows lodí) Podívej se třeba kde má Mejdží dourku na Togle (kuličku - což je v tomhle případě ideální řešení) na C-Gatorovi.
Tony, samozřejmě máš naprostý právo si pořídit hračku jakou chceš, ale buď realista v tom, co od ní můžeš očekávat. Lodí jsi měl už mraky, spoustu dalších jsi vyzkoušel, tak snad ses trochu naučil dívat na detaily.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

83

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Jirko, je mi jasný co chceš od kajaků Ty... zkus teď přemýšlet o tom, že jsou jiní lidé, jiné potřeby a jiná očekávání od mořské plavby.

Je mi také jasné co od kajaků chci já po všech svých drobných zkušenostech.

Já jsem asi blbě pádloval, ale za celou dobou jsem absolvoval záchrany i na lodích, které nepovažuješ za mořské kajaky. Bylo těch zachran sice málo a byli ojediněle, ale byli a vše se v pořádku zvládlo.

Nejsem typ člověka, který by vyhledával nerozvážné a nezodpovědné dobrodružství s vyhledáváním špatných podmínek, abych si vyzkoušel jestli to zvládnu či ne. Své ambice realizují někde jinde a mám co ztratit.

Jsem si taky vědom, že na moři se něco může přihodit, ale sám víš, že základem sea kayakingu je bezpečnost a část této bezpečnosti je sledování počasí a pádlování v podmínkách na které máš. Myslím si, že žádný rozumný a rozvážný intelegentni kajakář do těch podmínek co popisuješ nepůjde, ale kdyby se to přihodilo tak pak už není tak důležitý jestli Tvůj kajak byl na mysu Horn či Nordkappu.

Je mi také jasné, že u moře bydlet asi nebudu a tahat si na Berounku nebo Vltavu 25kg kajak, který je určen na expediční využití je nesmysl a vypadám v tom jako velbloud v tundře.

Toť je otázka: na co potřebují kajak typu Nordkappa, když jako běžný tuzemský kajakář v nejlepším případě bývám u moře 7 dní a 4 krát do roka a ve většině případů pádlují na krásné hladké vode?!

Nemyslíš si, že třeba kajaky jako Bora jsou naprosto dostačující pro lidi, které nejsou zrovna jako Ty a že každý mořský kajak nemusí být zrovna jako Nordkapp?

Kdybych bydlel u moře tak si něco podobného pořídím, ale koupit si teď nějakého Rockpoola, NDK nebo Valley je jako výkřik do vesmíru "já chcu k moři" uprostřed Lipna.

Já osobně chci si nasednout na kajak a kochat se přírodou, užít si svobody, čistého mořského vzduchu, krásného vlnění, surfu dál od břehu a to vše s jistotou, že se bezpečně vrátím domů ke svým povinnostem a nezůstanu mrtvou legendou, která chtěla uskutečnit svůj hrdinský počin.

84

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Tony napsal:

Jirko, je mi jasný co chceš od kajaků Ty... zkus teď přemýšlet o tom, že jsou jiní lidé, jiné potřeby a jiná očekávání od mořské plavby.

Je mi také jasné co od kajaků chci já po všech svých drobných zkušenostech.

Já jsem asi blbě pádloval, ale za celou dobou jsem absolvoval záchrany i na lodích, které nepovažuješ za mořské kajaky. Bylo těch zachran sice málo a byli ojediněle, ale byli a vše se v pořádku zvládlo.

Nejsem typ člověka, který by vyhledával nerozvážné a nezodpovědné dobrodružství s vyhledáváním špatných podmínek, abych si vyzkoušel jestli to zvládnu či ne. Své ambice realizují někde jinde a mám co ztratit.

Jsem si taky vědom, že na moři se něco může přihodit, ale sám víš, že základem sea kayakingu je bezpečnost a část této bezpečnosti je sledování počasí a pádlování v podmínkách na které máš. Myslím si, že žádný rozumný a rozvážný intelegentni kajakář do těch podmínek co popisuješ nepůjde, ale kdyby se to přihodilo tak pak už není tak důležitý jestli Tvůj kajak byl na mysu Horn či Nordkappu.

Je mi také jasné, že u moře bydlet asi nebudu a tahat si na Berounku nebo Vltavu 25kg kajak, který je určen na expediční využití je nesmysl a vypadám v tom jako velbloud v tundře.

Toť je otázka: na co potřebují kajak typu Nordkappa, když jako běžný tuzemský kajakář v nejlepším případě bývám u moře 7 dní a 4 krát do roka a ve většině případů pádlují na krásné hladké vode?!

Nemyslíš si, že třeba kajaky jako Bora jsou naprosto dostačující pro lidi, které nejsou zrovna jako Ty a že každý mořský kajak nemusí být zrovna jako Nordkapp?

Kdybych bydlel u moře tak si něco podobného pořídím, ale koupit si teď nějakého Rockpoola, NDK nebo Valley je jako výkřik do vesmíru "já chcu k moři" uprostřed Lipna.

Já osobně chci si nasednout na kajak a kochat se přírodou, užít si svobody, čistého mořského vzduchu, krásného vlnění, surfu dál od břehu a to vše s jistotou, že se bezpečně vrátím domů ke svým povinnostem a nezůstanu mrtvou legendou, která chtěla uskutečnit svůj hrdinský počin.

Tak jsem rád, že jsme se shodli, že na Vltavu (a Berounku, pradon, zapoměl jsem na Berounku) dobrý:-)

Co se týče tý mrtvý legendy. Hmmm. Tak to je asi vážně můj problém. Vždycky když něco dělám. Pádluju, někde visím na cepínech, jedu na kole devadesát, běžím sto kiláků přes kopce nebo tak, tak mám v hlavě takovej hlásek kterej pořád dokola opakuje mantru ...hlavně nebuď přizdisráč, hlavně nebuď přizdisráč..... Jsme tím bezpečím jako západní civilizace příliš posedlí a skončíme stejně jako Římani když začali nosit ochočený papoušky na rameni, používat voňavky a měkký postele a na zápasy se do cirku chodili jenom dívat. Ale to sem nepatří, pardon.

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.