85

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Neshodli. Na řeky, jezera a moře. Shodneme se asi jen na tom, že jsi mega machr! Obavam se, že tato debata vždy skoči tak, že za barakem máš velikanské vlny a já Berounku a vlastně nemám do toho co říkat, moři nerozumím a nevím co je sea kajaking sad k těm poznamkam k togglu, deklam apod ještě se vratim až loď budu mit u sebe a na ferovku to ocenim sam. Jinak je jsou to prazdna slova (jak tady někdo už psal;)

86

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Jirka Vlčí Dech napsal:

[

Tak jsem rád, že jsme se shodli, že na Vltavu (a Berounku, pradon, zapoměl jsem na Berounku) dobrý:-)

Co se týče tý mrtvý legendy. Hmmm. Tak to je asi vážně můj problém. Vždycky když něco dělám. Pádluju, někde visím na cepínech, jedu na kole devadesát, běžím sto kiláků přes kopce nebo tak, tak mám v hlavě takovej hlásek kterej pořád dokola opakuje mantru ...hlavně nebuď přizdisráč, hlavně nebuď přizdisráč..... Jsme tím bezpečím jako západní civilizace příliš posedlí a skončíme stejně jako Římani když začali nosit ochočený papoušky na rameni, používat voňavky a měkký postele a na zápasy se do cirku chodili jenom dívat. Ale to sem nepatří, pardon.

taky si trochu si rejpnu smile

řek bych, že ti co nejsou "přizdisráči", obvykle nejezdí po moři (natož po řekách a jezerech) na turistickém nákladním 25kg těžkém expedičním plavidlu typu Nordkapp, ale na něčem trošku progresivnějším...   smile

87

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

No já si nerejpnu.

Ale myslím Jirko že nebrečíš na tom správným hrobě.
Splet sis i hřbitov.

Přeji klidný den.

88

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Jo a na "hlásky v hlavě" je tady na kopci v Bohnicích uplně super mudr. Frauzová.
Nenech se vod těch trpaslíků terorizovat.

Její nejčastější rada bývala - netrapte se a najděte si milence.
Tak si to přizpůsob podle svejch potřeb.

89

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Ták to vezmem po pořadě.
Tony: Fajn, sem zvědavej na tvoje objektivní hodnocení. Trochu jako problém ale vidím, že pokud budeš pádlovat v Tebou zamýšlených podmínkách (řeky, jezera, klidný moře) tak tam se prostě nemají šanci věci ke kterým jsem měl připomínky projevit.

Štěpáne: No, abych přiznal barvu, úplně jsem nepochopil Tvé rýpnutí. Můžeš mi to prosím víc ozřejmnit?
Co se toho týče. Smyslem mé poznámky nebylo říct, že já jsem borec a ostatní přizdisráči. Napsal jsem, že mám potřebu vystupovat z konfortní zóny, protože jedině pak se můžu rozvíjet - fyzicky, morálně volním vlastnostma atd.

JK: První příspěvek - Projevit trochu smutku nad nebožtíkem nevyžaduje konkrétní místo.
      Druhý příspěvek - co pak o to já to mám srovnaný a co ty, našel sis?

If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.

90

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

1) trochu smutku a sestava hysterických záchvatů není to samé.

2)no jéje jirko, dokonce s ní bydlim.
to pak neni čas vymejšlet píčoviny.
něco jako konec puberty.

91

Re: Nová loď z řady Performace Kayaks

Jirko, neber to tak vážně a přísně. Jako kdyby snad (sea)kayaking nebyl jen obyčejná zábava, relax, fitness a turistika, kterou si každej dělá jak chce, na čem chce, podle svýho vkusu, svejch možností a schopností.

To co tady píšeš působí jako kdybys dával kajak na vodu nejmíň od F8, protože jinak se nejedná o "pravý" seakayaking, ale jen o nedůstojné rybniční cachtání v letním vánku na plastových bednách, které nelze ani nazvat seakayakem.
Kolikrát za rok ale v takovejch podmínkách jezdíš a užíváš si to? Jako kdyby se snad jedině v takovejch podmínkách dalo naučit správně a efektivně pádlovat nebo rolovat a v lehčích ani nemělo smysl vyjíždět.

A pokud za benchmark seakayakingu považuješ turistický expediční Nordkapp (navržený v r. 1979) , uplácaný ze skelné rohože a polyesteru s váhou 25 kg, tak věz, že to je taky jen úhel pohledu a vkusu. To co ty považuješ za nedostižný vrchol, tak jiní "performeři" mají spíše za "výtlačné lovecké a nákladní plavidlo vhodné k přepravě těžkých nákladů po moři", než za "kajak určený ke sportovnímu mořskému pádlování".